1 zł
2 600 000 zł

CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)

Kulig

olej/tektura, 61 x 91 cm
sygnowany p.d.: `Wł. Chmieliński`

Estymacja 9 000 - 14 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Antykamera króla w Pałacu w Wilanowie

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 48,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
48.5x34 cm

WIDOK NA RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE, ok. 1935

Akwarela, gwasz; 32 x 22 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński

Widok na kościół św. Anny w Warszawie

gwasz/papier, 15,5 x 11,5 cm

Estymacja: 3 000 - 4 000

Zima na Starówce Warszawskiej

olej/płótno, 51 x 72 cm

Estymacja: 12 000 - 18 000

WIDOK NA PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, ok. 1935

Akwarela, gwasz, karton; 44 x 59 cm
Sygnowany p.d.: Wł Chmieliński

Plac Zamkowy

akwarela, tusz/papier, 13 x 18 cm
sygnowany p. d.: `Wł. Chmieliński`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Warszawska Starówka

akwarela/papier, 31,5 x 47 cm (w świetle passe-partout)

Estymacja: 4 000 - 6 000

Zima na Starówce

olej/płótno, 50 x 70 cm

Estymacja: 10 000 - 14 000 zł

SANNA

Olej, płótno naklejone na tekturę, 19 x 26 cm

Ulica Freta w Warszawie zimą, ok. 1970

olej, płótno, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

KATEDRA WAWELSKA

akwarela, papier
29x18 cm
Sygnowany p. d.: Katedra Wawelska | WT.Stachowicz .

Rynek Starego Miasta w Warszawie

olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

WESELE KRAKOWSKIE

Olej, płótno; 60 x 83 cm

Na saniach, ok. 1958

olej, tektura, 25 x 35 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
Napis na odwrocie po szwedzku? i data 1958.

Wnętrze pałacu w Wilanowie, ok. 1935

akwarela, papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wilanów / Wł. Stachowicz
Przyjmuje się, że nazwisko artysty jest pseudonimem Władysława Chmielińskiego (1911-1979).

Widok na Plac Zamkowy w Warszawie zimą

olej, płótno, 51,5 x 71 cm;
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński
[Przed konserwacją].

Rynek Nowego Miasta w Warszawie

olej,płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

Wesele krakowskie

olej, płótno,
51 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: Wł.Chmieliński

liczba obiektów: 384