1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Mimozy w wazonie, 1941 r.

litografia barwna/papier, 43,5 x 54,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany na kamieniu p.d.: 'Kisling New York 1941'
sygnowana ołówkiem p.d.: 'Jean Kisling' na owalny wycisku 'ATELIER | KISLING', opisany l.d.: '8/150'

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ewa

litografia barwna, papier, 57,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout ;
sygn. na płycie l. d.: Kisling, numeracja odbitki ołówkiem l. d.: XLVI/L oraz sucha pieczęć p. d.: ATELIER/KISLING z odręcznym podpisem: Jean Kisling [syn artysty]

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Jean Giono, Prowansja, Pierre Buchet, Paryz, 1954

folio, w oryginalnej oprawie - pudło oprawione w płótno - z 12 kolorowymi całostronicowymi kolorowymi litografiami KISLINGA, nakład 280 egz., jeden z 175 egz. na papierze welinowym, egz; no 129;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa, 1947 r.

litografia barwna, papier, 56,5 × 44 cm
(wymiar kompozycji), 60 × 46 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na płycie p. g.: Kisling/ Paris/ 1947, l. d.: XLIV/L
oraz w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

litografia barwna, papier, 48 × 58 cm
sygn. i dat. na kamieniu l. d.: Kisling 1918, poniżej ołówkiem: 'H.C. "W" /25'
w p. d.: sucha pieczęć: ATELIER/KISLING wraz z dopisanym ręcznie: Jean Kisling (syn artysty)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Rudowłosa dziewczyna, 1934 r.

olej/płótno, 41 x 33,5 cm
sygnowany p.g.: 'Kisling'
na odwrociu opisany: 'Eugeniusz Eibisch | Pejzaż z mostem (Francja) [przekreślone] | olej. tekt. sygn. | 48x64' oraz nalepka wystawowa

- Peintres Juifs de L'école de Paris, katalog aukcji, Tajan, Paryż, 28 marca 2001, poz. 42
- obraz będzie reprodukowany w IV tomie catalogue raisone artysty, przygotowywanym przez Jeana Kislinga i Marca Ottavi

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety, 1952 r.

litografia barwna/papier 26,5 x 19,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na kamieniu l.d.: 'Kisling 1952'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret Holenderki

litografia barwna/papier 60 x 42,5 cm (zadruk)
opisany ołówkiem l.d: '44/100'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Lilie w wazonie

litografia barwna/papier 56,5 x 43,5 cm (zadruk)
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling', sygnowany ołówkiem na suchej pieczęci: 'Jean Kisling', opisany l.d.: '17/150'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Dwie nagie kobiety

litografia, papier; 38 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie),
poniżej sygnatury sucha pieczęć: ATELIER / KISLING z nr XXIII/LXX (ołówkiem)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ofelia

litografia barwna, papier, wym. 69 × 49 cm w świetle oprawy, 59 × 45 cm (wymiar płyty),
sygn. p.g.: Kisling(na płycie) oraz na płycie w prawym dolnym rogu sucha pieczęć ATELIER KISLING oraz podpis syna: Jean Kisling, odbitka numerowana: 44/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Pejzaż, 1918

litografia barwna, papier, wym. 48 x 58 cm,
sygn. i dat. na kamieniu l.d.: Kisling 1918, poniżej ołówkiem: `H.C. "W" | 25`, p.d. sucha pieczęć i ołówkiem `Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ostrokrzew w wazonie

litografia barwna/papier, 30 x 19,5 cm (zadruk)
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Uboga kobieta

litografia barwna/papier, 28 x 18,9 cm (zadruk)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Cyganka

litografia barwna/papier, 58,8 x 48,8 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem na suchej pieczęci p.d.: 'Jean Kisling', opisany l.d.: 'H.C. | 24/30'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port

litografia barwna/papier, 21 x 25,5 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: 'Kisling'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Essai, 1916 r.

drzeworyt/papier, 40 x 22,8 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Essai 'à mon ami (nazwisko nieczytelnie) | cordialement | Kisling 1916.'

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt w turbanie [Nu au turban], 1952

akwatinta, papier, wym. komp.: 570 x 417 mm (plansza: 700 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Kisling, l.d.: 55/100. Edycja Guillarda, Paryż 1952

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiecy w popiersiu,1951

olej, płótno; 24 x 16,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kisling / 1951
Na odwrocie nalepka Z GALERII Cadres
E. Bouche z Chabreloche z odręcznym napisem: 5F 35X27/Ref?beige
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności Jeana Kislinga, syna malarza, wystawione 9.06.2007.Praca została wystawiona do sprzedaży w domu akcyjnym YANN LE MOULE, Societe de ventes aux enche`res w Paryżu 22.10.2007.
W wydanym katalogu obraz występuje pod tytułem: "Jeune femme en buste" s.12-13

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Port w Saint Tropez

litografia barwna/papier, 42,5 x 53,5 cm
l.d.: pieczęć owalna ATELIER KISLING oraz numer ołówkiem: IX/LXX

liczba obiektów: 475