1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

KAPLICZKA W POLU (KIELECKIE), ok. 1900

Olej, płótno; 105,5 x 58,8 cm
Sygnowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI
Na odwrocie nalepka: na krosnach nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym niebieskim długopisem: Obraz St. Czajkowskiego p.t.: Kapliczka w polu 1900, technika olej, płótno nr katalogu 7; brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem. Powyżej napis: St. Cz. Inw. 374. W prawym dolnym rogu napis: KAPLICZKA W POLU - KIELECKIE
Obraz wystawiany na Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wisła

olej, karton;
20 x 23,6 cm (kompozycja);
sygn. l. d.: St. Czajkowski

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 113 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1921
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 14

Bronowice, 1902 r.

ołówek, papier, 23,5 × 33,5 cm w świetle
passe-partout
sygn. l. d.: S.C., dat. p. d.: 26/03/1902
Bronowice

1 500 - 2 500 zł

Łódki i żaglówki, 1916 r.

ołówek, papier,
25 × 35 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: MO 29.V.1916 S.C.

1 500 - 2 500 zł

Nabrzeże rybackie w Monnikendam, 1916 r.

ołówek, papier,
25 × 34 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Monnikendam 1916

1 500 - 2 500 zł

Krzyż we wsi, 1946

olej, sklejka; 55 x 35 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu:
STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1946;
na odwrocie nalepka z napisem: Obraz Stanisława
Czajkowskiego p.t. Krzyż we wsi | technika olej
nr katalogu 564
brał udział w Wystawie Pośmiertnej Artysty w gmachu Zachęty grudzień 1980 - styczeń 1981.
pod spodem pieczątka: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa | Tel. 27-69-13 i podpis długopisem: Vetulani na odwrocie napis: Krzyż | we wsi oraz dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 335

Krzyż przydrożny, 1929

olej, sklejka; 55 x 37,5 cm;
STANISŁAW CZAJKOWSKI | 1929;
na odwrocie nalepka z Zachęty z nr: 11988
Autor Czajkowski | Tytuł Krzyż przydrożny
Rodzaj dzieła ol. | Cena Własność pr Data 1938
na odwrocie nalepka z Wystawy Muzeum Okręgowego w Sandomierzu z wystawy Malarstwo Stanisława Czajkowskiego z 1981 roku
na odwrocie nalepka nieczytelna oraz dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 345

Stogi siana

olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: ST. CZAJKOWSKI;
na odwrocie dwa razy numer inwentaryzacyjny: ST.Cz. | inw. 282

Taras w Wilanowie

Olej, tektura, wym.: 26x 34cm
Sygn. l.d.: St. CZAJKOWSKI 1934

Z ziemi lubelskiej

Olej, tektura, wym.: 21,5 x 23,5 cm
Sygn. l.d. STANISŁAW CZAJKOWSKI/ 1947

ŚWIĄTEK NAD WISŁĄ, 1921

Olej, płótno; 54 x 173 cm

Dom rybaka w Kazimierzu, 1954

olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 257;
oraz napis ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU
Obraz ujęty w katalogu:, Stanisław Czajkowski. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Górne 2001, poz. 22

Chrystus frasobliwy

Akwarela, papier; wym.: 12 x 20,5 cm

Studium nieba (Holandia)

Olej, tektura, wym.: 37x 55cm;

Pejzaż, 1906 r.

olej, płótno, 120 × 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?): Autor Czajkowski Stanisław/Adres Kraków/Dzieło: Pejzaż / Rodzaj ol(ej)

Estymacja: 65 000 - 75 000 zł

Kapliczka

akwarela, papier; 17,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

Zabudowania gospodarcze w Krzesławicach, 1919

kredki, papier, 34 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krzesławice lipiec 1919/ S.C.

Wiejskie podwórze, 1916

kredki, papier, 24 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S.C. napis p. d.: Heeze 1916.

liczba obiektów: 418