PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
Akwarela, papier; 20 x 30,5 cm
Sygnowany l. d.: Pankiewicz
cena wywoławcza: Wykup abonament
L`Abbaye du Mont St. Michel, przed 1907
akwaforta, sucha igła,
240 x 148 mm,
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej ..., il. 101; M. Radojewski ...., p. 39
akwaforta, sucha igła,
179 x 113 mm.
W dolnej części napisy typograficzne wiedeńskiego wydawnictwa.
Lit.: I. Kossowska, Narodziny polskiej grafi ki artystycznej 1897 - 1917, Kraków 2000, s. 139, il. 155
Barbarka wg. rzeźby A. Kurzawy, 1898 r.
akwaforta, sucha igła,
120 x 80 mm,
sygn. pł.: Pankiewicz, oraz oł. p.d.: PankiewiczLit.: H. Blum, Józef Pankiewicz, Grafika, il. 1; M. Radojewski, Wystawa grafik Józefa Pankiewicza, Wrocław 1959, p. 2
Pojmanie Chrystusa wg. obrazu Witolda Piechowskiego
akwaforta,
355 x 240 mm,
sygn. pł. p.d.: J. Pankiewicz s.c, l.d.: W. Piechowski pinx., niżej śr. d.: imp. Louis Fort, ParisStan. zach.: szerokie marginesy, plansza naklejona na starą tekturę.Lit.: H. Blum, Józef Pankiewicz, Grafika, Warszawa 1958, s. 6, 7; H. Wilder, Grafika, tabl. XXXII - XXXIII il.;W. Ozdoba-Kosierkiewicz, Grafika Polska, Kraków 1986, s. 142
(Krajobraz z południowej Francji)
olej, płótno,
59,5 x 73 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz / 1911
olej, płótno,
42 x 35 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz / Bruges 1903
sucha igła, papier,
13,8 x 19,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Pankiewicz 1899 (na płycie)
PEJZAŻ HISZPAŃSKI, ok. 1914-1919
olej na płótnie,
33,5 x 48 cm,
sygnowany p.d. "Pankiewicz"
obraz po konserwacji
akwarela, papier
wym.: 30,3x21,7 cm
sygn. l.d.: Pankiewicz. Ekspertyza Pani Agnieszki Ławniczakowej
akwaforta, wym.: 240 x 156 mm,
sygn. pł. l.d.: P.; p.d.: "Verona", oł. p.d.
Bardzo rzadka praca artysty.
akwaforta, wym.: 250 x 158 mm,
sygn. oł. p.d.
akwaforta, sucha igła, wym.: 179 x 113 mm (pl. 405 x 300 mm).
Duboja na Polesiu. Kaplica w parku, 1897
akwaforta, wym.: 100 x 120 mm,
sygn. oł. p.d. Grafika po konserwacji.
Staw w St.Valery en Caux, 1907
akwaforta, wym.: 99 x 168 mm, sygn. oł. p.d.
akwaforta, wym.: 148 x 254 mm, sygn. oł. p.d.
Polesie. Krajobraz z konnym zaprzęgiem na mostku, 1899
sucha igła, wym.: 138 x 198 mm, sygn. i dat. p.d. na pł., szerokie marginesy.
Lit.: M.Radojewski, Wystawa grafiki J. Pankiewicza, Wrocław 1959, poz.3.