1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

6 VI 1970, 1970 r.

olej/płótno, 123 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. FIJAŁKOWSKI 6. IV. 70`
na blejtramie nalepka z 36 Biennale Sztuki w Wenecji z 1972 roku oraz znaczek celny.

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa
-36 Biennale Sztuki w Wenecji, 1972

cena wywoławcza: Wykup abonament

Początek września 2001, 2001 r.

olej/płótno, 162 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na blejtramie: `S. Fijałkowski Początek września 2001, 18/2001`

- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Łódź
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zacheta - Panstwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznan 2003, s. 255, poz. kat. 353 (wykaz prac)

Nieborów, 2001-02 r.

akwarela/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Nieborów, 3 VIII 2001-2 S. Fijałkowski 49/2001`

Kompozycja, 10 X 2012

serigrafia, papier, 69 × 99 cm w świetle oprawy
opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 10 X 2012 22/60 S.Fijałkowski

Kompozycja, 4 Listopada 2012

serigrafia, papier, 68,5 × 99 cm w świetle oprawy
opisany i sygnowany u dołu ołówkiem: 4 Listopada 2012 45/50 S.Fijałkowski

Kompozycja, 3 XI 2012

akryl, węgiel, płótno, 100 × 81 cm
opisany na krośnie: S.Fijałkowski 3 XI 2012 92/2012

14.VIII.61, 1961 r.

akwarela/papier, 36 x 26 cm
sygnowany i datowany u dołu: '14.VIII.61 S. Fijałkowski' oraz inskrypcja
na odwrociu nalepka z opisem obrazu oraz nalepka ramiarska

15 VIII 72, 1972 r.

olej/płótno, 74 x 60 cm
datowany na odwrociu: `15 VIII 72 | 136/72`

- kolekcja prywatna, Łódź

13 XI 1983, 1983 r.

olej/płótno, 81,5 x 60,5 cm
sygnowany, datowany, i opisany na blejtramie: `FIJAŁKOWSKI 13 XI 1983`

Stanisław Fijałkowski - Obrazy, katalog wystawy, Galeria 86, maj 1988, Łódź 1988, s. 6

STAWIANIE PYTAŃ - CO CIEMNA NOC, 1985

olej, płótno
92 x 73 cm
sygn. na odwrocie na dolnej listwie blejtramu:
FIJAŁKOWSKI - STAWIANIE PYTAŃ - CO CIEMNA NOC
na prawej listwie: 20/85

STUDIA TALMUDYCZNE VIII, 1978

papier, linoryt, 51 x 37.5 cm,
sygn.p.d. S.Fijałkowski 78
VIII Studia talmudyczne 19/50

Piąte nagłe pojawienie się Beatrycze, 2002 r.

olej/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. Fijałkowski - Piąte nagłe pojawienie się Beatrycze, 2002 82/2002`
oraz napis: `Z myślą o PP. Mal i Sławka Bossie` oraz nalepka transportowa z opisem pracy
- kolekcja prywatna, Łódź
- "Stanisław Fijałkowski", wystawa indywidualna, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy indywidualnej, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 127, il. 50 (reprodukcja barwna), s. 250, poz. 81 (wykaz prac)

Czternasta czarna szarfa, 1986 r.

olej/płótno, 100,5 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: `S. Fijałkowski - Czternasta czarna szarfa, 1986`
na blejtramie nalepka galeryjna z opisem pracy
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Stanisław Fijałkowski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, "Zachęta" Państwowa Galeria Sztuki w Warszawie, 2003
- Stanisław Fijałkowski, katalog wystawy, [red.] Włodzimierz Nowaczyk, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Poznań 2003, s. 253, poz. 208 (wykaz prac)

10 II 60, 1960 r.

olej/płótno, 61 x 38 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `S. Fijałkowski`, `10 II 60 5/60` oraz autorska nalepka z opisem obrazu
- Galeria Krzysztofory, Kraków, 1961 (wystawa indywidualna)
- Związek Literatów, Łódź, 1961
- Galeria Krzywe Koło, Warszawa, 1962

Kompozycja, 2001 r.

grafika komputerowa/papier, 15 x 10,5 cm
sygnowany p.d.: `S. Fijałkowski`, opisany l.d.: `e a` i datowany l.g.: `2001`

Ppaint 5 b

sygnowany ołówkiem p.d.: `e. a. S. Fijałkowski` oraz l.d.: `Ppaint 5 b`

Czerwona szarfa, 1995 r.

serigrafia barwna/papier, 76 x 55 cm
opisana u dołu ołówkiem: `Czerwona szarfa VII/X St. Fijałkowski 95`

linoryt/bibułka, 21,3 x 17,5 cm
u dołu ołówkiem dedykacja i sygnatura: `S. Fijałkowski | Pani Dobrochnie Olkiewicz | z wyrazami sympatii`

3 VIII 66, 1966 r.

ołówek, papier, 42 x 29,7 cm
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz dat. śr. d.: 12c/66

Zupełnie nowa autostrada IX, 2008 r.

akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygn. i dat. na na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada IX 2/2008

liczba obiektów: 593