1 zł
2 600 000 zł

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Nokturn nadmorski

gwasz, tektura,
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1936

cena wywoławcza: Wykup abonament

Łodzie rybackie na brzegu

gwasz, tektura,
35 x 48 cm;
sygn. p. d.: SJaxa / 1925

Klif (1923)

sygn. dat. p.d.
akwarela, gwasz, tektura
48.5x34 (w świetle passe-partout)

SKAŁY NADMORSKIE W ŚWIETLE KSIĘŻYCA, 1935

Akwarela, gwasz, papier; 23 x 33 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1935

ŁÓDŹ PRZY BRZEGU

Gwasz, akwarela, papier;
49 x 36 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa

Łodzie rybackie na Helu

Akwarela, gwasz, papier,
33x48 cm,
sygn. p.d.: S.Jaxa 1930

Brzeg morski - Sycylia

Gwasz, papier,
33 x 48 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa 1925

Żaglówki

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
35x50

Morze. Nokturn

gwasz, tektura, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: S. Jaxa
Na odwrocie pieczęć autorska z krakowskim adresem artysty.

WYBRZEŻE MORSKIE KOŁO GDYNI, 1934

gwasz, akwarela, papier
50 x 70 cm
sygnowany p.d.: S Jaxa | 1934
Na odwrocie stempel autora uzupełniony wpisem atramentem: Tytuł Wybrzeże morskie koło Gdyni | Rozmiary 70 x 50 Cena 200 | SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | KRAKÓW, ul. Piłsudskiego (32 ?)

KUTRY NA MORZU, 1938

Gwasz, akwarela, papier naklejony na tekturę
35 x 50 cm
Sygnowany p.d.: S. Jaxa |1938
Na odwrocie stempel z napisem: TYTUŁ …….| ROZMIARY ……. | CENA …….| SOTER JAXA MAŁACHOWSKI | ADRES | Kraków, ul. Piłsudskiego 32

Brzeg morza

sygnowany p.d.
akwarela, gwasz, papier
34x49

Pejzaż wiejski, 1923

olej, tektura; 35 x 50 cm
sygn. i dat.: p.d.: S Jaksa/ 1923

Chmurna noc

olej, sklejka
55 x 70 cm
sygn. p. d.: S Jaxa / 1939

W porcie

akwarela, gwasz na podrysowaniu ołówkiem, tektura, 24,5 x 33,5 cm;
sygn. p. d.: S. Jaxa (ołówkiem częściowo zamalowana) / 1928

Fragment wybrzeża morskiego

gwasz/tektura
sygn. p.d.: S Jaxa 1925, wym.: 33 x 48 cm

Sztorm

gwasz/tektura
sygn. p.d.: S. Jaxa 1934, wym.: 34 x 32 cm

Poranek w Gandawie, 1928 r.

akwarela, gwasz/papier, 46 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `S. Jaxa | 1928`
na odwrocie papierowa naklejka: `Tytuł Poranek w Gandawie | Rozmiary 50 x 70 cena 350 | Soter Jaxa Małachowski | Adres | Kraków, ul. Wolska 32`

Morskie skały

olej, płótno, 39,5 x 49,5 cm;
sygn. p.d.: SJaxa / 1913
Na odwrocie na krośnie malarskim częściowo uszkodzona nalepka autorska

Kosze rybackie na plaży

gwasz/karton, 39,5 x 50 cm
sygnowany p. d.: `S. Jaxa`

liczba obiektów: 376