1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dama z wachlarzem

olej, płótno, 178 x 92 cm
sygn. l.śr.: Pankiewicz

MARTWA NATURA z OWOCAMI i ORIENTALNYM TALERZEM, ok. 1908

olej na płótnie, 30,5 x 40,5 cm,
sygnowany l. d. "Pankiewicz", na odwrocie piórem autorska dedykacja: "W dowód przyjaźni Helenie CH. Pankiewicz"

Szkice rzeźby Niobe z Luwru, ok. 1929 - 30

patyk, tusz lawowany w tonie sepii na szkicu ołówkowym, papier kremowy żeberk. Ingres d`Arches z filigranem: [FRAN]CE INGRES D`ARCHES, 25,9 x 48,2 cm; Na odwrocie napis ołówkiem obcą ręką wzdłuż prawej krawędzi: 2.1. Studium rzeźb w Luwrze

Boczna fasada kościoła Saint-Germain-des-Pres w Paryżu, ok. 1904

węgiel podlawowany,papier kremowy żeberk. Ingres d`Arches z filigranem: FRANCE INGRES D`ARCHES, 48,8 x 33,2 cm; na odwrocie napisy ołówkiem obcą ręką wzdłuż górnej krawędzi: 1. Szkice Węglem/ 1.4.Róg Kościoła Madelaine/ w Paryżu [błędna identyfikacja]; oznak. ołówkiem w kółku cyfrą: 1

PORT W CONCARNEAU

1908 r.
Olej na płótnie 53 x 65 cm
Sygnowany p.d - "Pankiewicz"

BRZOSKWINIE, MELON, BANANY; [MARTWA NATURA Z ZIELONĄ BUTLĄ], 1924 r.

Olej, płótno; 38 x 55,5 cm
Sygn. l.d.: Pankiewicz
Na blejtramie fragment pieczątki: " ...WYDA..... DEPOZYTU |
MUZEUM ......DOWEGO| w WARSZAWIE" i nalepka z nr rew. "13412 |
ew.; na górnej listwie napis czerwoną farbą WAWEL

ULICA DE LA BOUCHERIE W Caudebec-en-Caux

akwaforta, 13,9 x 11 cm, na płycie po prawej (odwrotnie): "Caudebec-en-Caux"

Ulica la Boucherie w Caudebec-en-Caux

akwaforta, papier, 13,7 x 10,8 cm; napis na płycie p.d.: Caudebec-en-Caux

Martwa natura z misą z owocami - przekrojony melon, banan, gruszki, 1915-16

kredka czarna, pap. cienki, szarawy (karta ze szkicownika), 26,5 x 33,8 cm;
nie sygn., na odwr. napis oł. obcą ręką wzdłuż prawej krawędzi: Szkice małe węglem | 1.2. Martwa natura: owoce; oznak. oł. w kółku cyfrą: 5

Studium postaci Adama wg Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej, ok 1929-30

pióro, tusz w tonie sepii na szkicu ołówkowym, pap. kremowy, żeberk. ze znakiem
wodnym: herb pod koroną z dwoma wspiętymi lwami, 21,2 x 28,8 cm; nie sygn.

Portret damy

olej, płótno, 178 x 92 cm, sygn. l.śr.: Pankiewicz

KWIATY

Akwarela, ołówek na papierze 58 x 43,5 cm
Sygnowany p.śr. - "Pankiewicz"
Jeden z najwybitniejszych malarzy kolorystów. Studiował w Szkole Rysunkowej pod kierunkiem W. Gersona (1884-1885) oraz w akademii petersburskiej. Po przyjeździe do Warszawy związał się z grupą malarzy skupionych wokół Aleksandra Gierymskiego. W 1889 r. wyjechał z Władysławem Podkowińskim do Paryża, gdzie poznał sztukę impresjonistów, pod wpływem której zaczął tworzyć. W 1906 r. został mianowany profesorem ASP w Krakowie, od 1925 r. kierował założoną przez siebie filią krakowskiej uczelni w Paryżu. Uprawiał malarstwo i grafikę, najczęściej podejmował motywy pejzażu, martwej natury, scen rodzajowych.

PEJZAŻ Z SAINT-TROPEZ, 1922

olej, płótno, 50 x 61 cm
sygnowany p.d.: Pankiewicz

"DRZEWO PRZED BURZĄ"

akwaforta, 17,2 x 11,9 cm , sygnowany na marginesie, ołówkiem: "Pankiewicz".

Studium Anioła, 1929

Projekt malowidła z nad ołtarza głównego do kaplicy Zamku Królewskiego na Wawelu
sangwina, pap. kremowy, żeberk. Ingres d`Arches z filigranem MBM, 31,5 x 48 cm;
sygn. sangwiną pod kompozycją p.d.: Pankiewicz oraz nieco niżej pośrodku napis ręką artysty: nad ołtarzem

Studium ręki Anioła, 1929

kredka, sangwina, pap. szary żeberk. Ingres d`Arches z filigranem: MBM FR,
47,8 x 31,6 cm; nie sygn.

Kobieta zapinająca sandał, ok. 1929-30

sangwina, pap. stary, szary, żeberk., 49 x 36 cm;
sygn. p.d.: Pankiewicz, na odwrociu napis oł. obcą ręką wzdłuż górnej krawędzi: 3. Sangwina | 3.5. Kobieta zapinająca sandał; 1 gn; oraz oznak.oł. w kółku cyfrą: 13

Studia z obrazów w Luwrze - postać św. Sebastiana wg Perugino oraz portret męski, ok. 1929-30

patyk, tusz lawowany na szkicu ołówkowym, pap. kremowy z filigranem: MAN 1929 ENGLAND, w prawym dolnym rogu sucha pieczęć z napisem w otoku i w środku: J. WHA | 1 er | CHOIX, 30,7 x 49,2 cm;
nie sygn., na odwr. napis oł. p.d.: 468 F 39 v

liczba obiektów: 291