1 zł
2 600 000 zł

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zbroje i dziewoje, 1966

tusz (długopis), akwarela, papier;
42,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: majaberezowska 66

cena wywoławcza: Wykup abonament

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Niewinna

akwarela, długopis/papier, 21 x 15,5 cm
opisany l.d.: `Niewinna` oraz znak autorski p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Wizyta Amora, 1955 r.

akwarela, tusz/papier, 31 x 21 cm
sygnowany i datowany p.d.: `maja berezowska 55`

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ułani, ułani malowane dzieci

akwarela, tusz/papier, 14,5 x 17 cm
opisany l.d.: `Ułani, ułani | malowane | dzieci..." oraz znak autorski p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Erotyk

tusz/kalka, 16 x 23 cm
znak autorski l.d. oraz odręczny napis cyrlicą p.d.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Uczta, ok. 1956

piórko, tusz, papier; 26,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

W klasztornym zaciszu, ok. 1956

sygn. u dołu wzdłuż prawej krawędzi: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Walczące odaliski, lata 50.

Tusz, gwasz; wym.: 24 x 48 cm;
sygn. p.d.: Maja Berezowska. Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Serenada współczesna, lata 50.

Tusz, gwasz; wym.: 30,2 x 20 cm;
sygn. p. d. : Maja Berezowska.
Postaci charakterystyczne dla Warszawy końca lat. 50. Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek I, 1954

Tusz, gwasz; wym.: 22,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d. Maja Berezowska 54. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z 1954. Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki "Maja Berezowska", wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo "Polonia". Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pocałunek II, 1955

Tusz, gwasz; wym.: 23 x 33,3 cm;
sygn. p. d.: Maja Berezowska 55. Na odwrocie tuszowy stempel cenzury z 1955. Wariant kompozycji wykorzystanej na okładce książki "Maja Berezowska", wydanej w 1958 w Warszawie, przez wydawnictwo "Polonia". Praca oprawiona.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Miłosny szał, 1975

Akwarela, tusz; wym.: 40 x 30 cm;
sygn. na odwrocie: Zbyszkowi Mokrzyckiemu maja Berezowska / 17 VI 75 r. Na g.r. notatka artystki: Dorobić fraszkę o miłosnych igraszkach.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Pisanie poezji

tusz, papier,
30,5 × 20,5 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Tancerka

tusz, papier,
30,7 × 21,7 cm w świetle oprawy
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Triumfalny wjazd

tusz, papier; 27,5 x 20,5 cm;
sygn. u dołu: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Nad kołyską

tusz, papier; 30,7 x 21,7 cm;
sygn. p. d.: majaberezowska

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Spotkanie z Frankiem [Starowieyskim], 1959

tusz, tusz lawowany papier; 42 x 28,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: maja / 59
Na odwrocie opis różowym flamastrem: FRANIO STAROWIEYSKI, stempel pracowni, cena 3000, nr 25, nalepka, napis długopisem.
Praca zwinięta bez oprawy - w ozdobnym różowym tubusie.

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Portret A. M. Swinarskiego, 1958

tusz, akwarela, papier; 32,7 x 40,5 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: maja 58;
napis autorski l. d.: Les amis de nos amis sonts nos amis! / Kochanemu Panu Franciszkowi Starowieyskiemu - Majaberezowska;
tytuł pracy p. d.: Portret A. M. Swinarskiego.
Obraz wystawiany: "Franciszek Starowieyski i jego życiowe pasje", Nowa Sól, marzec-kwiecień 2012

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Zakochani turyści (1969)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu pieczęcią autorską
tusz, akwarela, papier
34.5x26.2 cm (w świetle passe-partout )

BEREZOWSKA Maja (1898 - 1978)

Ułan i dama (1966)

tusz, akwarela, papier
42.8x32.4 cm

liczba obiektów: 471