1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

Szkice architektoniczne

(5 projektów we wspólnej oprawie, 1939)
sygn. dat. l.g.
ołówek, papier
wymiary różne ok.30x20

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret kobiety, 1943

technika mieszana, papier
60,5 x 45 cm w świetle ramy
sygn. p.d. R. 1943/ Józef Mehoffer

Portret mężczyzny, 1933-1935

węgiel, papier
59,7 x 45,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. Józef Mehoffer

Portret żony artysty, ok. 1930 r.

węgiel/papier,
56 x 47,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `Józef Mehoffer`

PORTRET OJCA JOACHIMA BERTHIER, ok. 1912

Akwaforta, sucha igła, papier żeberkowy ze znakiem wodnym MBM;
rozmiar płyty: 24,5 x 18 cm
Sygnowane ołówkiem p.d.: Józ Mehoffer

POPIERSIE KOBIETY ZE SKRZYDŁAMI

Olej, płótno;
37 x 51cm
Sygnowany p.d.: J Mehoffer
Na blejtramie częściowo widoczna pieczątka: "R. ALEKSANDROWICZ | ….| …." i napis odręczny ołówkiem: "ND. 9962 II b"

Młodość i śmierć

ołówek/papier,
11,6 x 18 cm (na odwrocie graficzne powtórzenie kompozycji – akwaforta, sucha igła)
sygnowany p. d.: `Józef Mehoffer`

Portret O. Joachima Berthier, Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918

akwaforta, sucha igła;
wym.: 265 x 208 mm;
niesygn., na odwrocie dedykacja Jadwigi Mehoffer; znakomita odbitka, dokonały stan zachowania.

Portret młodej kobiety

akwarela, ołówek, papier, 62 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: Józef Mehoffer / 1945

Okna Dębnickie

Siedem projektów witraży do kościoła św. Stanisława Kostki w Dębnikach, Kraków z lat 1932-1938;
ołówek, papier, 47 x 71 cm (w świetle ramy);
u dołu z lewej napis autorski: Okna Dębnickie

Zestaw prac

Orzeł w koronie - projekt odznaki legionowej?
W ogrodzie
Wnętrze kościoła w Turku
Madonna adorowana przez nieokreślonego świętego duchownego
Portret mężczyzny

Wznosi różę (1905-1907, z cyklu Tancerka-Guerrero)

sygn. p.d.
miękki werniks
23.9x17.9

Siedzące dziecko, 1930

rysunek ołówkiem;
wym.: 29,5 x 22,5 cm;
sygn. p.d. J.M. 1930.
W prawym dolnym rogu pieczątka: Ze zbiorów F. Ścibałły.

Urwany koń (Helcia Tatarówna), 1904

litografia na żeberkowym papierze;
wym. komp.: 350 x 200 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Mehoffer.

Głowa jasnowłosa II, 1905

akwaforta z tintą, sucha igła na papierze żeberkowym;
wym.: 150 x 95 mm (plansza: 250 x 160 mm);
sygn. oł. p.d. Józef Mehoffer.

Głowa jasnowłosa I, 1905

akwaforta, sucha igła na papierze żeberkowym;

Krzak dzikiej róży

olej/sklejka,
30 x 40 cm

Szkice architektoniczne

ołówek, papier
formaty różne: 27 x 19,5 cm, 32,5 x 19,5 cm
część sygnowana, datowana i opisana przez artystę: "Przeróbka ołtarza w Turku / Józef Mehoffer / 1939", "Poznań Ratusz" i in.

Biczownik

sygn. p.d., ołówek, papier, 33.7x22.5

Plakat - SZTUKA POLSKA / MALARSTWO / PEINTURE /L ART POLONAIS

litografia barwna, papier, 37,5 x 28 cm (w świetle
sygn. l. d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903 (na kamieniu).oprawy);

liczba obiektów: 431