1 zł
2 600 000 zł

BATOWSKI-KACZOR Stanisław (1866 Lwów -1946 Lwów)

W pracowni malarza, 1887

olej, płótno 51,5 × 41
sygnowany u dołu po lewej: "S. Kaczor Batowski Monachium 87"
na krośnie stempel monachijskiego składu ram

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOPY SIANA

olej na tekturze, 14 x 22 cm, sygnowany l.d. "Batowski"

ŚWIT, 1917

olej na tekturze, 13 x 22 cm, sygnowany l.d. "Batowski 1917"

PEJZAŻ, 1917

olej na płótnie naklejonym
na tekturę, 14,2 x 23,7 cm
sygnowany l.d.: "Batowski 9.8.17"

WIEJSKIE KOBIETY PRZED CHATĄ

olej na płótnie naklejonym
na tekturę, 14,2 x 23,7 cm, sygnowany l.d.: "Batowski"

DOM ARTYSTY WE LWOWIE, 1920

olej, płótno naklejone na tekturę, 21,5 x 36,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 19. X 1920 Batowski

Pod Twą Obronę, szkic kompozycyjny, ok. 1910

olej, płótno, 48 x 58,5 cm; sygn. l.d.: St. Batowski

Somosierra, 1808

olej, tektura, 23 x 24,5 cm;
sygn. l.d.: Spadkobiercom/ rycerskich wypraw/ 1927 Batowski
Na odwrocie napis autorski Batowski Somo-Sierra 1808 (...)

Szarża ułańska

ołówek, papier, 17 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Batowski / Lwów 22.I. / 1921.

CHATA W ZIELENI, 1938 r.

Olej, płótno naklejone na tekturę, 14,3 x 23 cm
Sygnowany zielonym olejem p.d.: 21 VIII 38 S. Batowski
Na odwrocie pieczęć wrocławskiej DESY

ŻNIWA, 1923 r.

Olej, płótno, 64,6 x 87,6 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: Batowski | 12. 8. 1923

POŻEGNANIE ŻOŁNIERZA

rysunek czarną kredką, gwasz,
45,2 x 64,7 cm w świetle passe--partout, sygnowany p.d.: "S.K. Batowski"
Wczesny i bardzo dobry rysunek.

POJENIE KONI, 1928 r.

Olej, płótno, 69,7 x 90,2 cm
Sygnowany czarnym olejem l.d.: S. Batowski | 1928
Na krosnach pieczęcie: "ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW"

HUCUŁKI, 1940 r.

Olej, tektura, 34,5 x 51,3 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: S. Batowski 1940 Lwów

ATAK NA ZAPRZĘG ARTYLERYJSKI, 1921 r.

Olej, sklejka, 54,3 x 72,7 cm
Sygnowany brązowym olejem p.d.: Batowski | 1921

Przy plebanii

olej, tektura, 38 x 54 cm
sygn. l. d.: St. Batowski

PRZEPRAWA KOZAKÓW PRZEZ RZEKĘ, 1915

olej na kartonie naklejonym na tekturę, 38 x 52,5 cm
sygnowany l. d. "S. K. Batowski 1915"
na odwrocie kartki: "Własność prof. Wandy Dunikowskiej w Krośnie"oraz "Nad Wereszczycą (szkic do obrazu)"

KNIAŹ JURIJ I ODWIEDZAJĄCY MALARZA IKON, 1891

olej na płótnie, 60 x 92,5 cm
l. d. wydrapana dedykacja : "W mu P. Bełzie S. Kaczor Batowski Lwów 1891"

Żniwa

olej, płótno, 62 x 93 cm; sygn. p.d.- Batowski 1923

Żniwa

olej, płótno, 62 x 93 cm; sygn. p.d.: Batowski 1923

liczba obiektów: 286