1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Głowa, 1999

serigrafia, papier; 58,5 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: 101/150/99 J. Nowosielski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Półakt, 1997

serigrafia, papier; 70 x 50 cm;
opis u dołu nr: 15/XV

Akt na plaży, 1995

serigrafia, papier; 44 x 39 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis ołówkiem u dołu: JERZY NOWOSIELSKI 95 II/8/50

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971

Akt, 1975

olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski, sygn. i dat.: IX 1975 / JERZY NOWOSIELSKI

Ołtarz

ołówek, kredki, papier, 30,5 × 16,5 cm
sygn. p. d.: J.N.

Pływaczka, 1991 r.

olej/płótno, 73 x 61 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1991'

Portret żony artysty, 1945 r.

olej/deska, 47,5 x 22 cm
sygnowany na odwrociu: 'J. NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa naklejka z Pracownii Konserwatorskiej Muzeum Narodowego w Poznaniu z numerem '18'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Pejzaż ze Zwierzyńca, 1967 r.

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu; ' JERZY NOWOSIELSKI | 1967'

- Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa, 27.08.2003
- kolekcja prywatna

Portret Zofii Gutkowskiej, 1957 r.

ołówek/papier, 50 x 30,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1957'

OPINIE:

Akt

tempera/papier, 29,3 x 21,2 cm
sygnowany na odwrociu: 'J.N.'

OPINIE:

PEJZAŻ GÓRSKI - ZUBRZYCA, 1972

olej, płótno
35 x 55,5 cm

Obraz posiada atest Fundacji Nowosielskich z dnia 17 X 2011 r.

MARTWA NATURA, przełom lat 70. i 80. XX w.

olej, ołówek, płótno
27 x 41,5 cm
na odwrocie na płótnie dedykacja i sygnatura: Krystynie na imieniny| 1987 (CHORY) | JERZY NOWOSIELSKI

GŁOWA

Tusz, papier, 32 x 22 cm,
sygn. l.g.: Jerzy Nowosielski 96.

AKT

Tusz, papier, 32x22,5 cm,

Projekt witrażu do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie na Jelonkach

ołówek, tempera/papier, 39 x 8,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'J.N. Jelonki - W-a wstępne projekty witraży'
posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Kolejka wąskotorowa praca dwustronna, 1948 r.

akwarela, ołówek/papier, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu "Postacie", 1946, 23 x 33 cm (w świetle passe-partout)

Kobieta siedząca, 1962 r.

ołówek/papier, 14,5 x 19 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1962'

Plaża

tusz/papier, 29,5 x 21 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

Postać, 1983 r.

tusz/papier, 47 x 30,5 cm

liczba obiektów: 1183