1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Pokole, 1972 r.

tusz, tempera, akwarela/karton, 64,5 x 50 cm
sygnowany l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, dotowany p.d.: `19 | 72`

Estymacja: 11 000 - 12 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1969 r.

akwarela, tusz/papier, 41 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, p. d.: `19 | 69`

Estymacja: 5 500 - 6 500

Bez tytułu, 1971 r.

akryl, pastel/papier, 65 x 47 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1971 | pastel i akryl`

Estymacja: 10 000 - 13 000

Kompozycja abstrakcyjna, 1961

olej, płótno,
116 x 131 cm;
sygn. p. d.: BERDYSZ 19/61 (ryte)

Bez tytułu, 1978

technika własna, tusz, papier,
30 x 39 cm;
sygn. l. d.: 1978 (tuszem) / JAN / BER / DYSZ / AK (ołówkiem)

Jednoczesne passe-partout, 1995 r.

akryl, płótno, drewno,
60 x 159 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `60 x 159 | JEDNOCZESNE PASSE -PARTOUT | AKRYL | JAN | BER | DYSZ | AK | 1995`

Estymacja: 18 000 - 20 000

Okno

akwarela, tusz, tektura,
30 x 24 cm

Requiem V, 1967 r.

olej/płótno,
167 x 116 cm,
sygnowany i datowany na odwrociu: `REQUIEM V | 1967 | JAN | BER | DYSZ | AK`

Estymacja: 52 000 - 62 000 zł

Belka poprzeczna , 1993 r.

akryl/papier,
105 x 9 cm
sygnowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993` oraz `Pontre de la croix | akrylic`

Estymacja: 3 200 - 4 500 zł

Belka poprzeczna - Poutre de la croix, 1993 r.

akryl, akwarela/papier, 9 x 105 cm (z oprawą 32 x 104 cm)
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | Poutre de la croix | acrylic`

Studium po... XVI, 1980/1983

autooffset, papier, 55,5 x 55,5 cm;
sygn. p.d.: JAN/BER/DYSZ/AK/ 1980 / 1983; opis. l.d.: STUDIUM
PO... XVI./ DAS STUDIUM NACH... XVI.; nr odbitki 2/10

Poutre de la Croix - Belka poprzeczna, 1993 r.

akwarela, akryl/papier,
20 x 105 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | Poutre de la Croix acrylic`
WYSTAWIANY: "Poutres de la Croix" Centre d`arts plastiques, Saint-Fons, 1993; "Poutres", Galerie l`Ollave, Lyon, 1993

ZESTAW 3 GRAFIK Z CYKLU MILCZENIE: MILCZENIE XIV, MILCZENIE XIII PIERWOTNE, MILCZENIE KONCENTRUJĄCE, 1974 R.

autochemigrafia/papier,
52 x 86 cm
sygnygnowany i datowany l. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 Milczenie XIII pierwotne`, p. d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, opisane p.d.: `Milczenie XIV autochemigrafia`, `autochemigrafia`, l. d.: `Milczenie koncentrujące 1. 2/3, autochemigrafia`

Inter-Concentrative Areas I, 1975

tusz, technika własna, papier;
66 x 66 cm
sygn. na odwrocie: JAN/BER/DYSZ/AK/ 1975/ INTER-CONCENTRATIVE AREAS I/ INK/ 22 X 22"
oraz opis autorski dotyczący oprawy i eksponowania pracy:
TO MOUNT: SANDWICH EACH PAINTING BETWEEN/ TWO CLEAR GLASS PANES SO AS NOT/ TO OBSTARCT THE VIEW OF THE OPENING/ KEEP THE FRAME OFF THE EDGES OF THE PICTURE

akryl, papier, 40 x 54 cm

DROGA Z PRZEŚWITEM, 1977 R.

technika własna, tusz, akwarela, papier, szkło,
11 x 45 cm

Jednoczesne passe partout I, 2000

akryl, płótno na desce
100,5 x 80 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: JEDNOCZESNE / PASSE / PAR TOUT. I / JAN / BER / DYSZ/ AK 2000. / AKRYL /

Apress passe-par-tout, 2007

37,5x87cm
akryl, papier

Zestaw 3 grafik, 1974 r.

Zestaw 3 grafik z cyklu "Milczenie": Milczenie XIV, Milczenie XIII pierwotne, Milczenie koncentrujące, 1974 r.
autochemigrafia/papier,
52 x 86 cm
sygn. i dat. l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`, `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 Milczenie XIII pierwotne`, p.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1974`
opisane p.d.: `Milczenie XIV autochemigrafia`, `autochemigrafia`, l.d.: `Milczenie koncentrujące 1. 2/3, autochemigrafia`

Kompozycja metalowa, 1963 - 1964 r.

relief/metal,
60,5 x 62 x 12 cm
datowany na odwrociu: `1963 - 1964`

liczba obiektów: 417