1 zł
2 600 000 zł

PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)

Pejzaż, 1960

gwasz, akwarela, papier,
33,2 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: PODSADECKI; p. d.: 19.VII.1960

cena wywoławcza: Wykup abonament

SIEDZĄCY AKT KOBIETY, 1956 R.

kredka/papier,
34 x 46 cm
sygnowany l. d.: `PODSADECKI | 6. V. 956`

Pejzaż (1942)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
32x43 (w świetle passe-partout )

Lajkonik - kompozycja

tempera na papierze,
30 x 40 cm,
nie sygn.

Pola - Witkowice pod Krakowem, 1953

olej, sklejka,
51 x 65 cm;
sygn. p. d.: K. PODSADECKI -1953-
Na odwrocie opis autorski: 1953 / 65 x 51 / PODSADECKI KAZIMIERZ / "POLA" / 1953 / TEMPERA OLEJNA; oraz (WITKOWICE pod KRAKOWEM) / 1953

Na targu (1955)

sygn. dat. p.d.
tusz, papier
32x48 (w świetle passe-partout )

Akt siedzący, 1966

Olej, sklejka;
wym.: 47 x 22,5 cm;
sygn. p.d.: Podsadecki, l.d.: 8 VIII 1966. Na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie, zgoda na wywóz obiektu za granicę.

Szyjąca, 1953

Tempera olejna, sklejka;
wym.: 40,5 x 33 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 1953. Na odwrocie autorski opis obrazu.

Pejzaż, 1958

Olej, tektura;
wym.: 23 x 34 cm;
sygn. l.d.: Podsadecki, p.d.: 20 IX 958.

MARTWA NATURA Z LICHTARZEM, DZBANEM I WARZYWAMI, 1963

olej na sklejce,
46 x 57 cm,
sygnowany l.d. "PODSADECKI 6.II. 1963"

FIGURY ANTYCZNE, 1964

kredka na kartonie,
25 x 31 cm,
sygnowany u dołu: "Podsadecki
5. 4. 964."

KOTY MARCOWE, 1961

gwasz na kartonie,
29 x 77 cm,
sygnowany l.d. "Podsadecki
3/ [19]61", rama autorska

PRZED DOMEM, 1958

olej na tekturze,
27 x 35 cm
sygnowany p.d "Podsadecki" i l.d. "IX. 1958"

WIEŚ, 1954

olej na płycie,
41 x 49 cm
sygnowany p.d. "Podsadecki/ 954"

REKONSTRUKCJA 1929-1964

olej na płycie,
60 x 50 cm
sygnowany p.d. "Podsadecki 1964"
na odwrocie napis z Muzeum Narodowego w Krakowie z informacją o obrazie.

Widok na ul. Św. Krzyża

Ołówek, papier,
34,5 x 23,8 cm,
sygn. góra: Ul. Św. Krzyża w remoncie-lato 1968, KP

Martwa natura, 1969 r.

olej/tektura,
43,5 x 42 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.d.: `Podsadecki 1969`

Kompozycja z aktami, 1963

tusz, papier, 20,5 x 29 cm; (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PODSADECKI 29. 9. 963

RATUSZ W GDAŃSKU, 1965

Akwarela, tusz, papier;
42 x 29,5 cm
Sygnowany l.d.: W. POPIELARCZYK 65
Na odwrocie napis ołówkiem wykonany przez artystę: Władysław Popielarczyk | "Ratusz" | 1965

ETIUDA REWOLUCYJNA - PROJEKT PLAKATU LUB OKŁADKI

Gwasz, papier,
33 x 24 cm (arkusz); 32 x 24,5 (w świetle passe-partout)

liczba obiektów: 476