1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Madonna

autolitografia, papier, 16 × 13 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: WH

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dziecko

autolitografia, papier, 13 × 15,5 cm w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym l. d.: WH

AUTOPORTRET ARTYSTY. PRZEMIJANIE, 1958

olej, deska
51 x 75 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman | 1958

PORTRET MŁODZIEŃCA. WIOSNA, 1908

olej, płótno
57 x 57 cm
sygn. p.d.: Vlastimil | Hofmann | 1908

PORTRET PANI Z MEDALIONEM, 1916

olej, płótno
50,5 x 40,5 cm
sygn. l.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1916
Na krośnie notatki ołówkiem, tuszem, flamastrem.

Portret chłopca

olej/tektura, 39 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'

Portret młodzieńca w czapce

olej/tektura, 20 x 30 cm (w świetle ramy)
stan zachowania: przycięta dolna krawędź przedstawienia

Siostry - Danuta i Barbara Grębeckie, 1950

olej, sklejka; 39 x 67 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1950 / Wlastimil Hofman
na odwrocie napis autorski: "I niestrudzona myśl, bo jeszcze młoda, / a piękna jak sen widziany na jawie / wstaną, niech wiecznie kwitną - błogosławię" / Jul. Słowacki / Król Duch oraz ołówkiem Grębecka
Podwójny portret (od lewej) Danuty i Barbary Grębeckich, córek Tadeusza Grębeckiego, przyjaciela Wlastimila
Hofmana.
Praca pochodzi ze zbiorów rodzinnych.

Tulipany

olej, płyta, 39 x 24,5 cm,
sygn.i dat. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej Wlastimil i Ada Hofmanowie Kraków 1933

Pogrzeb wróbelka, 1916 r.

olej/płótno, 96,5 x 76 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Praga 1916'
na odwrociu nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu

- Aukcja Dzieł Sztuki, Polswiss, 13.12.2009

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu

Portret Leona Wyrwicza, 1922

olej, płótno, 80 x 75 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1922
na odwrocie: Leon Wyrwicz/art. satyryk/twórca kabaretu /Kraków

Wędrowiec, 1923

olej, tektura, 71 x 100 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman/ 1923

Modlitwa, 1937

olej, płyta, 78,5 x 97 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937

Dziewczynka ze skowronkiem, 1923

olej, płótno, 33 x 48,5 cm,
sygn. p.g.: Wlastimil Hofman 1923

Autoportret, 1968

olej, tektura, 52 x 40 cm,
sygn. i dat. p.d.: Wlastimil / Hofman / 1968

Morze Martwe, 1943

olej, tektura, 24,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1943 | Morze Martwe

Macierzyństwo - Madonna z Dzieciątkiem i muzykującym aniołkiem, 1920

olej, płótno; 85,5 x 75 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann Paryż 1920

Portret symboliczny - Konrad Eberhardt, 1953

olej, płótno; 35 x 62 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1953
Konrad Eberhardt (1931-1976) - polski krytyk filmowy i literacki, tłumacz i eseista.

Merkury, ok. 1920

olej, tektura; 46 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman (po konserwacji)

liczba obiektów: 1577