1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

Słoneczniki

olej, sklejka
67,5 x 54 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nad rzeką

olej, sklejka, 46 x 45 cm;
na odwrocie: napisy autorskie (?) Pecheur au Rhone/ No 10 F/ Muter oraz inne napisy, m.in. 1934, a także, francuska nalepka wystawowa z tytułem Pecheurs sur le Rhone i numer 1210

olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. na odwrocie na krośnie: Muter
na odwrocie: nalepka wystawowa Galerie Gmurzynska, Koln, Nr. Kat. 3 rok powstania 1933

Barki na Rodanie

olej, sklejka, 38 x 46
sygn. l. d.: Muter; na rewersie napis: "126/7 Mela MUTER NC 7/8/75" i naklejka "Barque sur la Seine"

PORTRET FRANCUSKIEGO OFICERA

1919 r.
Olej na tekturze 107 x 85 cm
Sygnowany l.g. - "Muter"

LA CHAPELLE PORTRET MĘŻCZYZNY

Olej na płótnie 85 x 90 cm
Nie sygnowany
Olej na płótnie 85 x 90 cm
Sygnowany l.g. - "Muter"

Martwa natura z winogronami

olej, tektura
38 x 46 cm

Portret Rabindranatha Tagore, 1935

olej, płótno
110 x 90 cm

Barki u brzegu Rodanu

olej, tektura na sklejce, 46 x 55 cm

MARTWA NATURA, ok. 1922 r.

Olej na desce 38 x 46 cm
Sygnowany p.d. - "Muter"
Na odwrocie - PORTRET MĘŻCZYZNY

Pejzaż, 1933

olej, płótno
54 x 65 cm

Kobieta w fioletowej sukience

olej, tektura naklejona na sklejkę, 46,5 x 39,5 cm; sygn. l.g.: MUTER

Macierzyństwo, ok. 1915-20

olej, płótno,
61 x 50 cm
sygnowany l.d.: Muter

RYBACY NA RODANIE

Olej na desce 46 x 54,5 cm
Niesygnowany

ULICZKA PARYSKA

Olej na płótnie 85,5 x 66 cm
Sygnowany l.d. - "Muter"
Na odwrocie - AKT LEŻĄCEJ DZIEWCZYNY

R - obiekt posiada cenę rezerwową

SOLITUDE

Olej na płótnie 80 x 65 cm
Sygnowany p.g. - "MUTER"
Wystawiany- École de Paris. Artyści żydowscy z Polski w kolekcji Wojciecha Fibaka, TPSP, Kraków 1998 r.

MOST NA RODANIE W AWINIONIE (III)

Olej na sklejce 45,5 x 55 cm
Sygnowany p.g. - "Muter"

Port nad Rodanem

olej, płótno
53,5 x 65 cm

liczba obiektów: 376