1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Autoportret, 1928

olej, tektura; 47 x 39 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman

cena wywoławcza: Wykup abonament

W obozie w Tyberiadzie, 1943 r.

olej/płótno, 27,5 x 19 cm
sygnowany l.d.: 'Wlastimil Hofman' oraz p.d.'Tiberias 1943'

Joanna d`Arc, 1931 r.

olej, płótno, 170 × 96 cm
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman/1931
na odwrocie nalepka z Salonu Jesiennego w Paryżu z 1935 r.

Salon Jesienny, Société du Salon d’Automne, Petit Palais, Paryż 1935 r.
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r.

Reprodukowany i opisywany:
Wystawa malarstwa i rysunków Wlastimila Hofmana, Związek Polskich artystów Plastyków, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych 1960 r., poz. 2, reprod.
Do obrazu dołączone listy Wlastimila Hofmana z 1960 roku dotyczące obrazu.

Baltazar, 1923 r.

olej, płótno, 130 × 157 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman/1923

Portret dziewczynki z aniołem

olej, sklejka; 22 x 35 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
na odwrocie napis: 4.XII.935

Rzeźbiarz, 1907

olej, tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: VHofmann / 907

Wiosna

olej, sklejka; 50,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman
na odwrocie napis ołówkiem Wiosenny [... - dalej nieczytelne]

Scena alegoryczna, 1958

olej, tektura; 50 x 60 cm;
sygn. i dat. l. g.: 1958 / Wlastimil/ Hofman

Martwa natura, 1945

tusz, pastel, papier, wym. 19,5 x 12,5 cm,
sygn. ś.d. : Wlastimil Hofman oraz l.d. dopisek: 22/X WH 1945 / Mikor Chaim

Dziewczynka z lalką, 1922

olej, płyta; 93,5 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofman 1922

Modlitwa, 1924

olej, płótno; 68,5 x 100 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1924

DZIEWCZYNA W PEJZAŻU ZE ŚW. SEBASTIANEM, 1914

olej, tektura
33 x 25 cm
sygn. p.g.: Vlastimil Hofmann | 1914
Na odwrocie zachowane fragmenty starych napisów: - ołówkiem: Senfzer (?); - kredką: 2512

Dziewczyna przy murze, 1922 r.

olej/deska, 37,5 x 14,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman 1922'

Pod skrzydłami anioła, 1922-27

olej, tektura, 74,5 x 100,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1922

Muzykant, ok. 1910

olej, płótno, 165 x 46 cm
niesygn.

Scena alegoryczna, 1914

olej, tektura, 63 x 78,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Wlastimil Hofman / sygnatura powtórzona Wlastimil Hofman 1914

Harfiarka - skrzydło tryptyku

olej, płyta; 59,5 x 49 cm w świetle oprawy;
sygn. i dat. p. d. na harfie: Wlastimil Hofman / 1954;

Portret chłopca

olej/tektura, 40 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman'

Dzieci z podkówką

olej/tektura, 32 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'

Kobieta z dzbanem, 1924 r.

olej/tektura, 33 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'Wlastimil Hofman | Praga | 1924'

liczba obiektów: 1577