PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
cena wywoławcza: Wykup abonament
technika mieszana, tusz, akwarela, gwasz, papier, 38,5 x 27,5 cm;
sygn.: p. d.: H. Płociennik 1999,
akwarela, długopis/papier, 27,5 x 37,5 cm
sygnowany p. d.: `H. Płóciennik`
Estymacja: 1 200 - 2 600 zł
tusz, akwarela, gwasz, papier, 52 x 38 cm,
sygn p. d.: H. Płociennik
sygn p. d.: H. Płociennik
monotypia, papier, 47,6 x 31,4 cm;
Dla Przyjaciół w roku 2433 (5), 2003
linoryt, papier, 65 x 50 cm
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik
nr 2/ 25
linoryt, 32 x 44 cm (odcisk płyty); u dołu napis: "Golfista" 6/50 linoryt 2007. (A.P.) Henryk Płóciennik
autocynkografia, papier, 34 x 41 cm (w świetle oprawy);
opisany u dołu: l. d.: "Miodowy miesiąc XXXVI." śr. d.:
epr.dart. autocynkografia 1973. p. d.: (A.P) Henryk Płóciennik
tusz/papier,
30 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `H. Płóciennik 87`
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
rysunek kolorowany akwarelą, 38 x 26 cm;
sygn. l.d.: H. Płóciennik / 2003
linoryt, papier, 65 x 50 cm
nr 2/ 25
olej, płótno, 65 x 54 cm;
sygn. i dat. na odwrocie
OLEJ, PŁÓTNO, 46 X 55 CM; SYGN. L. D.: H.P.
NA ODWROCIE NAPIS: HENRYK PŁÓCIENNIK / "DANUSIA" / OLEJ 1995. R
Pan Wiesław Ochman na tarasie, 1991
autocynkografia, papier, 48 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: "Pan Wojciech Ochman na tarasie" 6/99 autocynkografia 1991. (A.P.) H. Płóciennik;
na odwrocie napis autorski: mylnie podałem imię Pana Ochmana w tytule/ tej pracy - przepraszam - powinno być "Pan Wiesław Ochman na tarasie"
monotypia, papier, 51,5 x 52 cm;
opisana i sygn. u dołu ołówkiem: "Monotypia +" 1/1. (A.P.) 2010. Henryk Płóciennik
Dla Przyjaciół w roku 2433, 2003
linoryt, papier,
65 x 50 cm;
sygn. p. d.: Henryk Płóciennik;
oznaczenie odbitki nr 3/ 25