1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Sybiracy w celi

Akwarela, gwasz, papier, 17 x 24 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski 1878.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Zesłaniec

Akwarela, papier, 28 x 20 cm,
sygn. p.d.: Jacek Malczewski [1]902.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny, 1925

olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925 J. Malczewski;
na odwrocie odręczna dedykacja z 8 maja 1926 r. oraz nalepka: SALON SZTUKI / MATERJAŁY PIŚMIENNE / PRZYBORY ARTYSTYCZNE.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z małego miasteczka

kredka ciemnoniebieska, papier; 19,3 x 25 cm;
sygn. l. d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice indyków i wiejskiej dziewczyny z profilu

ołówek, papier; 27,8 x 26 cm;
Dwie okrągłe pieczęcie „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” oraz ręcznie wpisane numery 755,756;
Na odwrocie: Szkice wiejskich kobiet

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Trzy szkice postaci świętego mnicha z profilu

ołówek, papier szary; 31,2 x 23,7 cm;
Okrągła pieczęć „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”;
Na odwrocie: Dwa szkice kompozycji obrazu – Pokłon pasterzy (ok. 1885?)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET W KAPELUSZU, ok. 1925

olej, tektura
33 x 23,8 cm
sygn. p.g. : J Malczewski
na odwrocie:
- nalepka galerii Lipert (druk, tusz): LIPERT GALLERY | 147 Milton Street | Greenpoint, Brooklyn, NY 11222 | Artist Jacek Malczewski | Med. oil on board | Dim. Autoportret | Z. Michael Legutko [obok podpis odręczny];
- dwie odmienne nalepki firmy transportowo-magazynowej Martinspeed Limited; na większej napis: 1955 | NO. 34 | JACEK MALCZEWSKI | “SELF PORTRAIT“.
Ponadto w p.d. rogu (odwrotnie w stosunku do kompozycji) napis odręczny odnoszący się do wymiarów podobrazia: 24 x 33 | -18[.]

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET RAFAŁA MALCZEWSKIEGO, SYNA ARTYSTY, po 1920

olej, płótno naklejone na tekturę
40,3 x 24,5 cm
sygn. pd.: J. Malczewski
na odwrocie (na tekturze) adnotacje: KT 362/I/79 oraz 40,3 x 24,5

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET ANNY SOCZYŃSKIEJ Z SIOSTRĄ AURELIĄ, 1924

olej, tektura nabita na krosno
70 x 98 cm
sygn. i dat. p.g.: J. Malczewski | 1924
na odwrocie dwie nalepki:
- rękopiśmienna nalepka na ramie, częściowo uszkodzona, o treści: SKŁADZIEŃ [..] | OLEJ / TEKTU[RA] | wym. 70 x 98 cm | sygn. pr. d. i datowany 1924
- nalepka drukowana o treści: PORTRET KOBIET - Anny Soczyńskiej, żony dra Romana Soczyńskiego
i jej | siostry Aurelii Składzień. Anna Soczyńska postać centralna - oczekuje dziecka: Córki - Marii, Reginy, Flory Soczyńskiej, której ojcem chrzestnym był artysta; olej, tektura, | 70 x 98 cm, sygn. p.g. i dat. 1924

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

UPADEK CHRYSTUSA POD KRZYŻEM. STACJA DROGI KRZYŻOWEJ

olej, tektura naklejona na tekturę
24,6 x 35 cm
sygn. p.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do portretu kobiety, 1919

olej, tektura, 46 x 37,5 cm
sygn. p.d.: JMalczewski
na odwrocie odręczny napis: Rotowski
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP z opisem pracy oraz nalepka z numerem inwentarza oraz powtórzonym nazwiskiem Rotowski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

CHŁOPIEC, ok. 1875-1880

Tusz, piórko, akwarela, 22 x 16 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: JMalczewski; p.d. stempel: Ze Zbiorów Marii Malczewskiej

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret w kaszkiecie, 1920 r.

olej/deska, 54 x 38 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: 'J.Malczewski.1920'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, papierowa nalepka opisana: '20 | Jan Rotowski | 4' oraz opisany: 'p R Rotowski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Autoportret jako Chrystus (Wizja Ezechiela), 1920 r.

olej/płótno, 62,5 x 99 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'J.Malczewski | 1920'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Córka Julia we wnętrzu, 1923 r.

olej/płótno, 57,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u dołu: 'J Malczewski 1923'
na odwrociu dedykacja artysty: 'Drogiemu Feliksowi Meyznerowi w 1922 | J Malczewski', na krośnie malarskim papierowa nalepka wystawowa Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret wnuczki artysty - Jacenty Mayznerówny, 1921 r.

olej/tektura naklejona na płytę pilśniową, 99 x 64 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi u dolu: '1921 J. Malczewski'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic dwu postaci na tle zabudowań wiejskich

kredka brązowa, szaroniebieska, papier; 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa siostry artysty Heleny Karczewskiej

kredka czerwona, papier; 23 x 30 cm;

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci (praca dwustronna)

ołówek, papier, 22 × 28 cm w świetle passe-partout

liczba obiektów: 1290