1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Powitanie Króla Jana III-go przez Wojewodę Matczyńskiego na Strussowskim stepie

heliograwiura, papier; 19,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji);
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu".

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Krakowski drużba, 1885 r.

akwarela, gwasz, biały karton, 28,3 × 23 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak/1885
na odwrocie orzeczenie Zbigniewa Bocheńskiego i Kazimierza Buczkowskiego z 1946 roku

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Portret Adama Hr. Potockiego z Buczacza, 1849 r.

ołówek, gwasz, kredka, papier, 27 × 20 cm
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak / 849
na odwrocie opisany: Portret Adama Hr. Potockiego z Buczacza Robił Kossak przed wyjazdem swoim zagranicę

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Południowy odpoczynek, 1886 r.

akwarela, papier, 28,5 × 41,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak/ 1886
poniżej pieczęć lakowa z herbem Kossaków Lis - częściowo zatarty, na odwrocie opis: Akwarella mojego ś. p. Ojca Juliusza / Południowy odpoczynek / Stwierdzam autentyczność / Wojciech Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Władysław Łokietek pod Płowcami

heliograwiura, papier; 19,5 x 35,5 cm (wymiar kompozycji)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stefan Czarniecki przechodzi Wisłę pod Płockiem

heliograwiura, papier, 24,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Elekcya Jana Kazimierza

heliograwiura, papier, 18 x 35 cm (wymiar kompozycji)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stanisław Fredro przyprowadza własną chorągiew pod Smoleńsk

heliograwiura, papier, 19 x 29 cm (wymiar kompozycji)
W prawym, dolnym rogu opis wydawcy: "Czcionkami R. Austa III we Wiedniu"

*droit de suite

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wesele krakowskie, 1890

akwarela, jedwab, tusz, gwasz, papier wachlarz: 35 x 68,5 cm, całość: 45 x 80 cm
sygn. na wachlarzu p.d.: Juliusz Kossak / 1890

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

DAŁ NAM PRZYKŁAD BONAPARTE, JAK ZWYCIĘŻAĆ MAMY, 1893

akwarela, gwasz, papier cienki naklejony na tekturę
46 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: JKossak [inicjały wiązane]
u dołu od lewej: lakowa pieczęć z niewyraźnie odbitym herbem Kos oraz tekst naniesiony ręką syna artysty: Oryginalna praca mego, ś.p. Ojca Juliusza | Wojciech Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Drużba krakowski na koniu

Akwarela, papier, 31,5 x 24 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak 1890. Po konserwacji.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Sobieski błogosławi chorągiew królewicza Aleksandra uderzającą na obóz Wielkiego Wezyra pod Wiedniem

heliograwiura, papier; 23,5 x 20 cm (wymiar kompozycji);

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Płowce

heliograwiura, papier; 42,5 x 75,5 cm;
napis. p. d.: JULIUSZ KOSSAK, "PŁOWCE"; napis p. d.: TOW. ZACHĘTY SZTUK PIĘKNYCH W KRÓL. POL. 1914 R.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Posłaniec wiejski, ok. 1895

akwarela, papier; 29,5 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Juliusz Kossak
Na odwrocie nalepka wystawowa (przeniesiona z pierwotnej oprawy) TPSP w Krakowie - “Wystawa pośmiertna Juliusza Kossaka” (1899) z tytułem obrazu Posłaniec wiejski.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

BITWA NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE PODCZAS INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ

Fotograwiura, papier 22 x 18 cm (zadruk)
Sygnowana z płyty pod ryciną: MALOWAŁ J. KOSSAK. PHOTOGRAWIURA H.PAULUSSENA W WIEDNIU / NIEMIEC, MOSKAL NIE OSIĘDZIE / GDY JĄWSZY PAŁASZA / HASŁEM WSZYSTKICH ZGODA BEDZIE / I OJCZYZNA NASZA / NAKŁADEM H. ALTENGERGA WE LWOWIE
Z: Pieśń legionów, Lwów, 1895

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Klacz ze źrebięciem, 1896 r.

akwarela, gwasz/papier, średnica: 15,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: 'JKossak | 96'
na odwrociu papierowa nalepka Magazynu papieru i tworców galanteryjnych Seyfartha i Dydyńskiego we Lwowie

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wesele krakowskie, 1891 r.

akwarela/papier, 66 x 22,5 cm (rozpiętość i długość pokrycia)
sygnowany i datowany p.d.: 'JKossak | 1891'
na odwrociu papierowa nalepka Fabryki Ram Złoconych Eliasza Adama Zaleskiego, Krakowskie Przedmieście 2, Warszawa

liczba obiektów: 438