1 zł
2 600 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół św. Wawrzyńca i klasztor Bonifratrów we Lwowie, 1915 r.

litografia/papier, 29,5 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na kamieniu: `Dobrowolski 915`
grafika pochodzi z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15, zawierającej 10 litografii.
na odwrocie nalepka z galerii Plater w Warszawie z opisem grafiki
- Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939, Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Kościół ojców karmelitów we Lwowie, 1915 r.

litografia/papier, 29 x 39,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana na kamieniu l.d.: `Odo Dobrowolski 915`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

KOŚCIÓŁ BERNARDYNÓW WE LWOWIE, 1907

litografia barwna na kartonie,
55 x 42 cm,
sygnowana i datowana na kamieniu l.d. "Odo Dobrowolski 07".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

POMNIK ADAMA MICKIEWICZA WE LWOWIE, 1915

litografia barwna na papierze,
26,5 x 42,5 cm,
sygnowana i datowana na kamieniu l.d. "Odo Dobrowolski 915 Lwów".
Z teki "Lwów 1914-1915", Lwów 1915.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów, 1915 r.

litografia barwna/papier, 27 x 42 cm
sygnowany p.d.: `Odo Dobrowolski 915 Lwów`

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

BRAMA W ROUEN, 1912

Pastel, karton naklejony na tekturę; 80 x 47cm
Sygnowany l.d.: Odo Dobrowolski 912

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Cerkiew św. Jura, 1915

Litografia; wym.: 305 x 430 mm;
sygn. na pł.: Dobrowolski 1915; grafika z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15. Lit.: "Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Kościół św. Wawrzyńca i klasztor Bonifratrów, 1915

sygn. na pł.: Dobrowolski 1915; grafika pochodzi z teki "Lwów", wydanej w l. 1914-15, zawierającej 10 litografii. Lit.: "Katalog zbiorów gabinetu grafiki, t. 1: Grafika polska w l. 1901-1939", Wrocław 1983, s. 71, poz. 43.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

MOST CESARZA FRANCISZKA w PRADZE, 1914

czarna kredka na papierze, 46,5 x 62 cm,
sygnowana u dołu pośrodku "Odo Dobrowolski 1914", na odwrocie odręcznie: "Ze zbioru Michała Palowicza/Poznań 3 VI 1942 /poz. 287" oraz pieczątka: "3 VI 1942 /287"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

LAS JESIENIĄ, 1904

litografia barwna, 48 x 36 cm,
sygnowana na kamieniu p.d.
"Odo Dobrowolski 1904"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

RUINY ZAMKU W ŚWIETLE KSIĘŻYCA, 1903

pastel na kartonie,
27 x 42,5 cm,
sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski 1903"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

litografia/papier, 30 x 41 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski 915`

Estymacja: 1 500 - 2 500

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Drzewa, 1908 r.

akwarela/papier, 26 x 25 cm
sygnowany p. d.: `Odo Dobrowolski`

Estymacja: 3 000 - 4 000

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Cerkiew św. Jura, 1915

Litografia
wym.: 305 x 430 mm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów. Wieża Korniaktów, 1915

Litografia
wym.: 430 x 305 mm

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów - Cerkiew Wołoska i wieża Korniakta , 1915 r.

kredka litograficzna/papier,
28,5 x 38,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Odo Dobrowolski 915`

Estymacja: 3 000 - 5 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwów zim ą, 1911 r.

pastel/papier,
66,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l. d.: `Odo Dobrowolski Lwów | 911`

Estymacja: 10 000 - 15 000 zł

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Motyw paryski. Plac Camille-Jullian z pomnikiem Francisa Garniera, 1911

akwarela, tusz, papier,
33 x 42,8 cm
sygn. p.d.: Odo Dobrowolski 911
na odwrocie (na tekturze zabezpieczającej) naklejka składu ram i oprawy obrazów Feliksa Wróblewskiego z ul. Pańskiej we Lwowie, oraz pieczęć podłużna lwowskiej galerii (cyrylicą).

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ZIMOWY WIECZÓR WE LWOWIE, 1912

sygnowany l.d.: Odo Dobrowolski | 912
pastel, papier,
99 x 99

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Namiestnictwo, 1915

Litografia;
wym.: 305 x 430 mm;

liczba obiektów: 117