POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 74,5 x 64,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Kasper Pochwalski/1935
pochodzenie: zbiory rodziny artysty
cena wywoławcza: Wykup abonament
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety półleżącej z założonymi nogami, 1941
ołówek, karton jasnokremowy, 34 x 21 cm, sygn. p. d.: Kasper/ Pochwalski/ 1941, na odwrocie stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Grupa postaci ze szkicownikami – z cyklu: „Notatki z klasy rusynku”
kredka brązowa, karton, 29,5 x 42 cm
sygn.. p. d.: Kasper Pochwalski
na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Studia modeli - żołnierzy z pepeszami (stojący, siedzący) – z cyklu „Notatki z klasy rysunku”, 1953
ołówek, karton, 29,5 x 42 cm
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno, 60 x 43 cm
sygn. p. d.: Kasper Pochwalski / 2.9.1952
Na odwrocie napis autorski: POŻEGNANIE / Z / LATEM / 1952 / "Pożegnanie / z latem" / Kasper Pochwalski
*droit de suite
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Portret brata Kacpra Pochwalskiego Piotra
olej, płyta, 54 x 42,5 cm
Pochodzenie: z kolekcji rodziny artysty.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
sygn. dat. p.d.
olej, płótno/sklejka
36.5x28 cm (owal, w świetle passe-partout)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, ołówek, karton 32,2 x 22,8cm;
sygn. i opisany d.: XII. 1959. / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, karton; 32,2 x 23 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1958 / Kasper Pochwalski
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,3 cm;
sygn. i opisany p. d.: „IX. 1939” / Kasper Pochwalski / XI. 1964 (fioletową farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / „W zagrodzie” (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej; tektura; 21 x 29,8 cm;
na odwrocie szkic Motyw miejski z parą spacerującą z psem w tle tramwaj linii L.
Z prawej odręczny napis autorski? Sen / na / Podwórku (ołówkiem), niżej długopisem 1938? Trzykrotnie powtórzone stemple KASPER POCHWALSKI/Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Po drodze – z cyklu Exodus, 1964
olej; karton jasnokremowy; 29,5 x 37,7 cm;
sygn. i opisany l. d.: X. 1939. / Kasper Pochwalski / XI: 1964 (zieloną farbą)
na odwrocie napis odręczny, autorski? Exodus / „Po drodze” (piórem)
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, kredki, papier, 43 × 29,5 cm w świetle oprawy
dat. i sygn. p. d.: 1940.I.IV/Kasper Pochwalski;
napis autorski u dołu: AKTEON
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej/deska, 77 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'K. Pochwalski 1917'
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, płótno; 43,5 x 54,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kasper Pochwalski 1954.
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
gwasz, papier; 33 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. na obrazie: 1935 / … 14.6. Kasper. Pochwalski.
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09 - 30.10. 2008).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
olej, gwasz, papier; 31,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: Kasper Pochwalski 1958;
na odwrocie drukowana nalepka z wystawy gwaszy Kaspra Pochwalskiego w krakowskiej galerii Pasaż (15.09 - 30.10.2008) z tytułem: Poeta, księga i Amor (wypisane odręcznie).
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety klęczącej ukazanej z prawego profilu, 1956
sangwina, karton; 21 x 29,6 cm;
dat. p. d.: I / 1956
Na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI / Artysta malarz / Kraków, Smoleńsk 26
POCHWALSKI Kasper (1899-1971)
Akt kobiety siedzącej ze splecionymi na kolanach rękoma, 1958
ołówek; karton; 29,8 x 21,1 cm;
sygn. p. d.: Kasper / Pochwalski / 1958.
Na odwrocie w lewym dolnym rogu stempel KASPER POCHWALSKI/ Artysta malarz/ Kraków, Smoleńsk 26.