1 zł
2 600 000 zł

RIDINGER Johann Elias (1698 - 1767)

Pas Trottieren an der Corda lincts

miedzioryt, papier; 47,5 x 36,5 cm (wymiar kompozycji); 54 x 38,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
poniżej l. d.: avec P. S. C. M.; p. d.: J. E. Ridinger inv.des.et excud Aug. Vind.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zestaw 3 prac

w skład zestawu wchodzą prace
przestawiające dzikie zwierzęta; u dołu
napisy w języku niemieckim opisującym
każdą ze scen oraz numery plansz (N.
26, N. 35, N. 83);
miedzioryt, papier; ok. 18,5 x 14,5 cm
(wymiary nieznacznie zróżnicowany);
sygn. pod kompozycją p. d. J.E.R. fecit.

Scena po polowaniu

miedzioryt, papier; 26,7 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej krawędzi obrazu z prawej: Ioh. Elias Ridinger inven. pinxit. sculps. et excud. Aug. Vind;
niżej opis sceny po niemiecku, łacinie i francusku.

Jeleń

miedzioryt, papier; 27 x 40,5 cm (wymiar kompozycji);
poniżej krawędzi obrazu: I. Elias Ridinger inv. pinx. Sculps. et excud. Aug. Vindel;

Szarak, 1740

Akwaforta; wym.: 380 x 303 mm (odcisk płyty), wym. arkusza: 507 x 363 mm, pod kompozycją tytuł: Anno 1718. die 20. Aprillis haben Ihro Hochfürstl: Durchl: Wilhelm Friderich Marggraff zu Anspach disen Haasen bey Windspach Gebaizet. 1740 [Roku 1718, 20 kwietnia Jego Wysokość, Najjaśniejszy Książę Wilhelm Friderich Margrabia w Anspach upolował tego zająca w trakcie polowania z sokołem]; w p.d.r.: Joh. El. Ridinger del. Sculps. et excud. Aug. Vind.; niew. naddarcie lewego marg. fachowo uzupełn. przez konserwatora; ładna, kontrastowa XIX-wieczna odbitka.

Zestaw 4 rycin z przedstawieniem je¼d¼ców

1. DIE PARADE IM SCHRIFT LINKS
miedzioryt, papier; 37,1 x 26,5 cm (wymiar odbitki), 45 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Joh. El.Ridinger inv.des. et exc. A. V. napis l. d.: avec P.S.C.M
2. DER TRAV RECHTS IN EINEM WEITEN CIRCUL
miedzioryt, papier; 37 x 26 cm (wymiar odbitki), 45 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Joh. El.Ridinger inv. des. et exc A. V. napis l. d.: avec P.S.C.M
3. DER GALOP GERAD AUS LINCTS
miedzioryt, papier; 37 x 26 cm (wymiar odbitki), 45 x 33 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Joh. El.Ridinger inv.des.et exc A. V. napis l. d.: avec P.S.C.M
4. PALOTADEN RECHTS

Liczne zaplamienia papieru, ryciny przed konserwacją

Scena myśliwska z rysiem, 1750

Miedzioryt;
wym.: 247 x 358 mm;
sygn. pł. l.d.: J.E. Ridinger inv. del. Sc. et excudit Aug. Vind.
Pod kompozycją tytuł (Schlagbaum vor einen Luchs aufgestelt) i obszerny komentarz. Grafika z dzieła "Nach der Natur entworffene Vorstellungen Wie alles Hoch- u. Niedere Wild, samt dem Feder Wildpraeth auf verschidene weise mit Vernunfft List u. Gewalt lebendig oder tod gefangen wird", Augsburg 1750.

Scena myśliwska z dzikami, 1750

Miedzioryt;
wym.: 250 x 360 mm;
sygn. pł. l.d.: J.E. Ridinger inv. del. sc. et excudit Aug. Vind. Pod komp. tytuł (Wie die wilde Sauen in einem angelegten Saugarten gefangen werden) i obszerny komentarz. Grafika z dzieła "Nach der Natur entworffene Vorstellungen Wie alles Hoch- u. Niedere Wild, samt dem Feder Wildpraeth auf verschidene weise mit Vernunfft List u. Gewalt lebendig oder tod gefangen wird", Augsburg 1750

Der Iltnis.

-N. 87. [1738-1740], miedzioryt sygn.
"J.E.R. fec.", 18,7 x 15,2 cm (pl. 29,3 x 22,5 cm).
Rycina przedstawiająca tchórza skradającego się wśród traw do gniazda z jajkami, nad którym lata zaniepokojona matka. Stan bardzo dobry.

Baum Marder.

-N. 86. [1738-1740], miedzioryt sygn. "J. .R. fec.", 18,7 x 14,8 cm (pl. 29,2 x 22,5 cm).
Pierwszy plan wypełnia potężne drzewo, na którego gałęzi widać spoglądającą w dół młodą kunę leśną; pod drzewem stoi jej matka trzymająca w pysku ptaka. Stan bardzo dobry.

Den Raub suchende Fisch Otter.

-N. 83. [1738-1740], miedzioryt sygn. "J.E.R. fec.", 18,9 x 15,4 cm (pl. 28,3 x 22,9 cm).
Miedzioryt przedstawiający wydrę łapiącą w strumieniu ryby. Ślad zbrązowienia na marginesie, stan dobry.

Ein erzürnter Baehr.

- [1738-1740], miedzioryt sygn.
"J.E.R. fec.", 18,7 x 14,9 cm (pl. ok. 22 x 18 cm).
Miedzioryt przedstawiający podrażnionego niedźwiedzia (bez numeru, w kat. Thienemanna poz. 433, nr 68). Stan dobry.

Eine nach dem Raub eilende Löwin

-N. 29. [1738-1740], miedzioryt sygn. "J.E.R. f.", 18,8 x 15 cm (plansza).
Miedzioryt ukazujący lwa szykującego się do skoku. Rycina przycięta do płyty, stan dobry.

Maul Their mit seinem Führer

-No 26. [1754], miedzioryt sygn. "J.E.R. fec.", 19,2 x 14,7 cm (pl. 32,8 x 20,4 cm). Miedzioryt Johanna Eliasa Ridingera przedstawiający objuczonego muła ze swoim przewodnikiem. Mocna odbitka, stan bardzo dobry.

Laurende Löwin

N. 24. [1738-1740], miedzioryt sygn. "J.E.R. f.", 18,3 x 14,8 cm (plansza).

Kozice górskie

sygn. na płycie p.d.
akwaforta, miedzioryt
57.5x45.5

Post pferd.

Miedzioryt, sygn.: "J. E. R. fec." Pochodzi z dzieła: Ridinger J. E. - "Entwurf einiger Tiere, wie solche nach ihren unteschiedenen Arten, Actionen und ...". Augsburg ca. 1753.
Format: 18,5 x 14 cm (plansza: 30 x 19,6 cm).
Stan dobry. Przedstawia konia pocztowego. (Rycina nosi nr 22).

Hand = Pferd.

Stan dobry. Przedstawia konia w ozdobnej uprzęży. (Rycina nosi nr 10).

Der Hand = Gaul am Wagen.

Stan dobry. Przedstawia konia do zaprzęgu. (Rycina nosi nr 17).

Das vordere Leit Ross am Wagen.

Stan dobry. Przedstawia konia do zaprzęgu. (Rycina nosi nr 18).

liczba obiektów: 80