PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
drzeworyt,
13,3 x 17,3 cm
sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d. oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Chęciny
cena wywoławcza: Wykup abonament
PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
drzeworyt,
21 x 17,7 cm
sygn. monogramem na klocku p.d.: LP; p.d. oł: Leon Płoszay; l.d. oł.: Bydgoszcz, Zaułek.
PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
Drzeworyt
wym.: 182 x 158 mm
sygn. oł. p.d.: Leon Płoszay, l.d. tytuł
sygn. pł. p.d. monogram wiązany.
PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
Wilno-ulica Świętojańska, 1932
linoryt,
21,8 x 17 cm
sygn. monogramem na klocku p.d.: LP/32
Linoryt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 10) i 1977 (katalog prac poz. nr 12).
PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
drzeworyt,
18 x 20,3 cm
sygn. monogramem wiązanym na klocku p.d.: LP.
Grafika reprodukowana w: Maria Grońska "Nowoczesny drzeworyt polski", Ossolineum, 1971, il. 207, drzeworyt był eksponowany m. in. na wystawach jubileuszowych artysty w Muzeum Ziemi Kujawskiej we Włocławku w 1957 (lista prac poz. nr 39, reprodukcja) i 1977 (katalog prac poz. nr 25.)
PŁOSZAY Leon (1902 - ?)
olej, sklejka, 36,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Leon Płoszay/ Tillieres s/ Avre 1936