POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno, 70 x 83 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski.
*droit de suite
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza
olej, płyta; 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisana przez P. Marię Potrzebowską.
węgiel, papier brązowy;
32,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy).
Akwarela, papier; 31 x 48 cm
Sygnowany l.d.: Jerzy Potrzebowski
Olej, płótno; 39 x 56,5 cm
Sygnowany l.d.: J.Potrzebowski
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski.
akwarela, papier; 47 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
olej, tektura, 35 x 48 cm
sygn. l. d.: J. Potrzebowski
akwarela, karton, 27,5 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
akwarela, 27,5 x 39 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Jerzy Potrzebowski".
Olej, płótno; 82 x 102,5 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski | 69
Późna praca artysty. Bardzo ekspresyjna, malowana zamaszystą plamą, drapieżna w kolorystyce.
tusz, papier; 28,5 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem)
olej/płótno, 56 x 79 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski | 1963'
akwarela na tekturze, 14,5 x 21 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana monogramem "JP/1946".