1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

Piękny prawdomówny, 1973

linoryt, papier; 42 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Fijałkowski 73 (ołówkiem);
l. d.: Piękny prawdomówny (ołówkiem), poniżej: Odbitka dla Pani Krystyny (...) / z gratulacjami za 75 prace dyplomowe / autor (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

27.VIII.94, 1994

olej, płótno, 116 x 89 cm
sygn. na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI – 27 VIII 94 13/94

Jedenasta czarna szarfa (1986)

sygn. dat. p.d.
akwaforta, akwatinta (19/50)
15.5x10.8 cm

Kompozycja, 1958 r.

olej/płótno, 61 x 46,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'S. Fijałkowski 58'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'haut bras'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych

12 XI 70, 1970 r.

olej/płótno, 79,5 x 100 cm
sygnowany i datowany na blejtramie na odwrociu: 'S. Fijałkowski | 12 XI 70 | 43/70'
na blejtramie nalepka z międzynarodowej firmy transportowej

Malutka brama dla studiującego Talmud, 1981

inkografia/papier, 9,50 x 7,50 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.:”S.Fijałkowski 81”

Bez tytułu, 1985

inkografia/papier, 10 x 9 cm
sygn. p.d.:”S.Fijałkowski 85”

18 XII 98, 1998 r.

akwarela, ołówek/papier, 72,5 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'S. Fijałkowski' i opisany l.d.: '18 XII 98'

Bez tytułu, 2016 r.

grafika komputerowa, e/a, 42 x 29,5 cm, sygn.

10 X 2012

serigrafia, papier, 100 x 70 cm,
opisany i sygn. u dołu ołówkiem: 10 X 2012 9/60 S. Fijalkowski

Bez tytułu, 1996 r.

akwarela, papier, 38 x 28 cm,
sygn. p.d.: S. Fijałkowski/34a/96, dat. l.d.: 12 VIII 96

Bez tytułu, 1977 r.

tusz, papier, 65 x 50 cm,
sygn. ołówkiem śr.d.: S. Fijałkowski, opisany p.d.: 1b/77 G, l.d.: szkic do linorytu

Kompozycja, 1958

olej, płótno, 61 x 50 cm
sygn. z tyłu na blejtramie: S. Fijałkowski - Kompozycja A 11

Chorągiewka i deszcz, 1983

olej, płótno, 92 x 74cm,
sygn. na blejtramie: Stanisław Fijałkowski Chorągiewka i deszcz

Nie bój się magicznych słów, 1966

ołówek, papier, 73 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: Nie bój się magicznych słów S. Fijałkowski 66, 13B/66
wystawiany: Triennale rysunku we Wrocławiu 1968, nagroda I stopnia

16 IV 2010, 2010

akwarela, papier, 76 x 57 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 16 IV 2010 10/2010 S. Fijałkowski

8 XI 73, 1973

akryl, płótno, 65 x 60 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: S. FIJAŁKOWSKI / FIJAŁKOWSKI - „8 XI 73”
wystawiany: Stanisław Fijałkowski. A Young Man Plans a Voyage, Green Point Projects, Nowy Jork, maj 2017.
reprodukowany: Stanisław Fijałkowski. A Young Man Plans a Voyage, [katalog wystawy indywidualnej w Green Point Projects, Nowy Jork], Warszawa 2017, s. 85.

16 VI 2005, 2005

węgiel, akryl, akwarela, płótno, 116 x 89 cm
sygn. na blejtramie : Fijałkowski 16 VI 2005 | 30/2005

31 III 64, POMYŚL DEDALU O OSZUKANYM JABŁKU, 1964

olej, płótno
26 x 35 cm
na odwrocie na wewnętrznej, dolnej listwie blejtramu napis autorski: 31 III 64 7/64

ŻÓŁTY PEJZAŻ, 1996

olej, płótno
60,4 x 81,2 cm
na odwrocie na wewnętrznej, dolnej listwie blejtramu napis autorski: Fijałkowski - Żółty pejzaż. 1996
na górnej listwie pionowa strzałka

liczba obiektów: 593