1 zł
2 600 000 zł

GOTLIB Henryk (Kraków 1890 - 1966 South Godstone)

Na balkonie

olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Henryk Gotlib

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt

olej, płótno, 101 × 76 cm
sygn. l. d.: GOTLIB
na odwrocie nalepki z Crane Kalman Gallery z tytułem "Nude" oraz z Galerii Miejskiej Bratford z datą 1961.

Estymacja: 13 000 - 15 000 zł

Młoda blondynka

Olej, płótno, 77 x 52 cm,
sygn. p.śr.: Gotlib Certyfikat wydany przez Krzysztofa Zagrodzkiego, rzeczoznawcy Francuskich Domów Aukcyjnych dnia 2 stycznia 2010.

Olej, płótno; 79,5 x 64,5 cm
Sygn. l.d. Henryk Gotlib

Akt

olej, płótno; 101 x 76 cm;
sygn. l. d.: Gotlieb
Na odwrocie nalepki z galerii angielskich: Crane Kalman Gallery z tytułem Akt (Nude) oraz z Galerii Miejskiej Bratford z datą 1961 oraz kolekcjonerska.

Akt

Olej, płótno, 70,5 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: Gotlib

Portret Barbary Gotlib, 1957 r.

olej/płótno,
47 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d. `Gotlib 57`

PORTRET NA ŻÓŁTYM TLE

olej, płyta,
60 x 45.2
sygnowany p.d.: G

Jeune femme blonde

Olej / płótno
Sygnowany p.d.
77 x 52 cm

National Gallery w Londynie

olej, płótno
77 x 64 cm
sygn. l.d. GOTLIB

Martwa natura z cytrynami

olej, płótno;
25 x 36 cm
sygn. p.d: GOTLIB

Droga w Kornwalii

olej, płótno;
61 x 51 cm;
sygn. p.d: GOTLIB
Na odwrocie dwie nalepki:
Henryk Gotlib/ 6. Fragonal Gardene. LONDON.N.W.3/ "Lane in Cornwall"
BRITISH COUNCIL RESIDENT FOREIGNERS/ Name: Henryk Gotlib, 88. Fellows Rd./ Address: LONDON N.W.3/ Title IN A CORNISH LANE/ Artist: Henryk Gotlib/ Scotland, 1941

Miasto na wzgórzu

olej/płótno dublowane, 50 x 61 cm
sygnowany p. d.: `Henryk Gotlib`

olej/tektura
sygn. p.d.: Henryk Gotlieb, wym.: 58 x 71 cm

Pejzaż z Walii, ok. 1960

olej, płótno, 82 x 68 cm
sygn. p.d.: Gotlib
Kolekcja L. Holzera, Anglia

DWIE DZIEWCZYNY W PEJZAŻU, 1965

olej, płótno
61.7 x 50.5 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

AUTOPORTRET Z OWOCAMI, ok. 1929 [?]

olej na płótnie, 73,5 x 60,5 cm,
sygnowany l.d. "HENRI GOTLIB",
na odwrocie (na krośnie) 1) dwukrotnie pieczątka Składu papieru Róży Aleksandrowicz w Krakowie, oraz (na płótnie)
2) nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z danymi o obrazie i numerem "1263",
3) nalepka Prezydium Rady Narodowej w Krakowie - Miejskiego Konserwatora Zabytków z 9 XII 1966 r.

NA PLAŻY, po 1950

olej, płótno,
56 x 79 cm
sygnowany l.d.: GOTLIB
Na odwrocie poniechany szkic aktu siedzącej kobiety. Na krosnach napis ołówkiem: 191. Grey panel NF 9

AKT LEŻźCEJ KOBIETY, po 1945

olej, płótno,
35.5 x 45 cm
sygnowany p.d.: GOTLIB

olej na płótnie,
73,5 x 60,5 cm,
sygnowany l.d. "HENRI GOTLIB", na odwrocie (na krośnie): 1) dwukrotnie pieczątka Składu papieru Róży Aleksandrowicz w Krakowie, oraz (na płótnie 2) nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z danymi o obrazie i numerem "1263"

liczba obiektów: 54