1 zł
2 600 000 zł

KUJAWSKI Jerzy (ur. 1921 Ostrów Wielkopolski - 1998 Paryż)

Essai I, lata 50.

Akwaforta, akwatinta
wym.: 234 x 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski, l.d. tytuł. (il. s. 31)

cena wywoławcza: Wykup abonament

La Poutre Creuse V, 1950

Akwaforta
wym.: 233 x 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski, l.d.: e.a.; pł. l.d.: JK. Grafika do teki z wierszami E. Jaguera, wydanej przez J. Boutina (Paryż, 1950) w nakładzie 44 egz.

La Poutre Creuse IV [wariant], 1950

Akwaforta barwna, akwatinta, odprysk
wym.: 233 z 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski; l.d.: 1/1
sygn. pł. l.d.: JK. Grafika do teki z wierszami E. Jaguera, wydanej przez J. Boutina (Paryż, 1950) w nakładzie 44 egz. Unikat, grafika eksperymentalna, odbita w jednym egzemplarzu.

La Poutre Creuse IV, 1950

Akwaforta, akwatinta, odprysk
wym.: 233 x 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski, pł. p.d.: JK. Grafika do teki z wierszami E. Jaguera, wydanej przez J. Boutina (Paryż, 1950) w nakładzie 44 egz.

La Poutre Creuse III, 1950

Akwaforta
wym.: 233 x 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski; pł. l.d.: JK. Grafika do teki z wierszami E. Jaguera, wydanej przez J. Boutina (Paryż, 1950) w nakładzie 44 egz.

La Poutre Creuse II, 1950

Akwaforta
wym.: 233 x 172 mm

La Poutre Creuse I, 1950

Akwaforta, akwatinta
wym.: 233 x 172 mm
sygn. oł. p.d.: Kujawski
sygn. pł. l.d.: JK. Grafika do teki z wierszami E. Jaguera, wydanej przez J. Boutina (Paryż, 1950) w nakładzie 44 egz.

Projekt scenograficzny do sztuki August Striendberga Droga do Damaszku - Akt II - Nad brzegiem morza, 1949 r.

technika mieszana, fotografia, collage/papier
50 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Kujawski`
opisany na odwrociu: `"Le chemin de Damas" | Acte II | Au bord de la mer | Kujawski`

Estymacja: 17 000 - 20 000

Bez tytułu , 1960 r.

monotypia/papier,
50 x 73,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p. d.: `Kujawski | 1960`

Estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Demarne Pierre, 1955

Akwatinta, akwaforta, sucha igła;
wym.: 295 x 235 mm;
sygn. oł. p.d.: Kujawski; odbitka nr 15/21; l.d. tytuł. Praca w hołdzie dla fr. malarza, członka, jak Kujawski, grupy surrealistów związanych z galerią Maeght.

PROJEKT SCENOGRAFICZNY DO SZTUKI AUGUSTA STRIENDBERGA DROGA DO DAMASZKU - AKT II - NAD BRZEGIEM MORZA, 1949 R.

technika mieszana/papier, collage/papier, fotografia czarno-biała/papier,
50 x 40 cm
sygnowany p. d.: `Kujawski`, opisany na odwrocie

Lemarne lepre, 1955

Akwatinta, akwaforta, sucha igła; wym.: 295 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Kujawski; odb. nr 17/21; l.d. tyt.

Kompozycja, 1967

pastel, collage, karton,
99,6 x 65,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: KUJAWSKI 67

Lemarne lepre, 1955

wym.: 295 x 235 mm;
sygn. oł. p.d.: Kujawski; odbitka nr 16/21; l.d.: Lemarne lepre.

olej, płótno, 70 x 40 cm;
sygn. p.d.: Kujawski

Projekt scenograficzny do sztuki Augusta Striendberga Droga do Damaszku - Akt II - Nad brzegiem morza, 1949 r.

technika mieszana, fotografia, tusz, collage/papier,
50 x 40 cm
sygn. p.d.: `Kujawski`

olej, płótno
70 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kujawski

olej, płótno,
70 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kujawski

Lemarne lepre, 1955

wym.: 295 x 235 mm;
sygn. oł. p.d.: Kujawski; odbitka nr 17/21; l.d.: Lemarne lepre.

olej, płótno, 70 x 40 cm;
sygn. p. d.: Kujawski

liczba obiektów: 45