1 zł
2 600 000 zł

PROCAJŁOWICZ Antoni Stanisław (1876 Rodatycze - 1949 Kraków)

Zimą, 1906 r.

olej, sklejka, 22,5 × 23,5 cm
sygn. i dat. p. d.: Gienkowi (?)/1906 AntProcajłowicz
na odwrocie szkic malarski z przedstawieniem orientalnej sceny

cena wywoławcza: Wykup abonament

Arkawin, 1904r.

litografia barwna, papier; 46,5 x 26,5cm;
sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l.d.: ‘AntProcajłowicz/ Pisary 1904

Ruiny zamku w Czorsztynie

olej, tektura, 22 x 22 cm,
sygn. l.d.: AS. Procajłowicz Czorsztyn 1910

Młyn

olej, tektura, 33 x 43,5 cm
sygn. p. d.: A. S. Procajłowicz

Zakole rzeki

olej, tektura, 22 x 27 cm
sygn. p. d.: A. S. PROCAJŁOWICZ

[HELENA] ARKAWIN, 1904

autolitografia barwna, 46 x 26,5 cm,
sygnowana na kamieniu, l.d.
"A. Procajłowicz/Pisary 1904", z "Teki Melpomeny", 1904
M

Arkawin, 1904 r.

Autolitografia barwna/papier, 46,5 x 26,5 cm
sygnowana, datowana i opisana na kamieniu l. d.: `AntProcajłowicz | Pisary 1904`
opisany p. g.: Arkawin (na kamieniu) Autolitografia barwna z "Teki Melpomeny", Kraków 1904.

SNOPY ZBOŻA w PODGÓRSKIM PEJZAŻU

olej na tekturze, 42,5 x 59,5 cm,
sygnowany p.d. "A. S. PROCAJŁOWICZ"

Arkawin, 1904

Litografia barwna, wym.: 46,5 x 26,6 cm
Sygn.: Pracajłowicz

olej, płótno naklejone na tekturę: 23 x 31,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: A.S. PROCAJŁOWICZ

NA MIEDZY

olej na płótnie, 45,5 x 33 cm,
sygnowany p.d.
"A. S. PROCAJŁOWICZ".

Młyn

olej, tektura, 33 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: A.S. Procajłowicz

Zakole rzeki

olej, płyta,
20 × 25 cm
sygn. p. d.: A.PROCAJŁOWICZ

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Pejzaż z wodą, 1922 r.

olej/deska, 28 x 35 cm
sygnowany i datowany p.d.: `A. S. Procajłowicz | 1922` (ukryte pod ramą)

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

Pejzaż, 1909 r.

olej/deska, 22 x 23 cm
sygnowany i datowany l.d: `A.S. Procajłowicz | 1909`

Estymacja 5 000 - 7 000 zł

CHATY Z CZERWONYMI DACHAMI W WIEJSKIM PEJZAŻU

olej na tekturze,
21,5 x 26,6 cm, sygnowany p.d.
"A. S. PROCAJŁOWICZ".

Przydrożna kapliczka, 1940

akwarela, papier, 42,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A.S.PROCAJŁOWICZ / 1940;
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.

Pejzaż z rzeczką, 1903

olej, tektura, 22,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: A. Procajłowicz/ 1903

Pejzaż z rzeczką, 1903

olej, tektura, 22,5 x 29 cm;

Michał Przybyłowicz; Władysława Ordonówna; Stanisława Wysocka, 1904

Trzy litografie naklejone na oryginalny podkład. śr. wym.: 105 x 110 mm; każda sygn. na pł.: ASP; Grafika z: "Teka Melpomeny", 1904. Lit.: "Katalog zbiorów Gabinetu Grafiki", t.1: "Grafika polska w latach 1901-1939", Wrocław 1983, kat. 697-699, s. 210.

liczba obiektów: 95