1 zł
2 600 000 zł

LINDEMAN Emil (LINDEMANN) (1864-ok. 1945)

olej/tektura, 36 x 48 cm
sygn. l.d.: "E. Lindeman"
pochodzenie: kolekcja prywatna

cena wywoławcza: Wykup abonament

Gubałówka II [Widok od strony Dzianisza], przed 1916

Olej, płótno; wym.: 37 x 48 cm; sygn. l.d.: E.Lindeman; na blejtramie resztki naklejki wystawienniczej i data: 7 marca 1916.

Nad rzeką, 1910

olej, płótno dublowane; 101 x 150 cm;
sygn. i dat. l. d.: Emil Lindeman 1910;
na odwrocie, na krośnie malarskim nalepka z napisem: Godyń W.

W DRODZE NA TARG

Olej, tektura; 57,5 x 43 cm
Sygnowany p.d.: E. Lindeman

Modlitwa

olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. p. d.: E. Lindeman.

Sorrento

olej, tektura, 36 x 51 cm,
sygn. l.d.: E. Lindemann, na odwrocie opisany: Własność Zofii Zielińskiej/Sorento/Warszawa-Lublin 15 (nieczytelnie) 1937/Podarunek imieninowy od Dr Albina Konesewicza

SWARZEWO-HALLEROWO, 1938

olej na płótnie, 68,5 x 100 cm,
sygnowany l.d. "E. Lindeman"; na odwrocie, na płótnie - autorskie: tytuł obrazu, data i sygnatura.

SWARZEWO-HALLEROWO, 1938

sygnowany l.d. "E. Lindeman";
na odwrocie, na płótnie - autorskie: tytuł obrazu, data i sygnatura.

Przed chatą

olej/tektura, 41 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'E.Lindemann'

Gdynia - widok na Sopot

olej, płyta malarska, 71,5 × 103 cm
sygn. p. d.: Emil Lindeman

URWISTY BRZEG MORZA

Olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 34 cm
Sygnowany l.d.: E.Lindeman

Sorrento

sygn. l.d.
olej, tektura
36x51

Gubałówka II. Widok od strony Dzianisza, 1916

Olej, płótno; wym.: 37 x 48 cm; sygn. l.d.: E. Lindeman; na blejtramie resztki naklejki wystawienniczej i data: 7 marca 1916.

Na pastwisku

olej, sklejka, 35,5 × 46 cm
sygn. l. d.: Elindeman

Sorrento

olej, tektura, 36 × 51 cm
sygn. l. d.: E.Lindemann
na odwrocie opisany:
Własność Zofii Zielińskiej/ Sorento/ Warszawa-Lublin 15 (nieczytelnie) 1937/ Podarunek imieninowy od Dr Albina Konesewicza

Przed chatą

olej/tektura, 41 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'E.Lindemann'

Pejzaż z dworkiem, ok. 1900

olej, płótno; 50 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: Emil Lindeman
Na krośnie: fragment nalepki z Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim [sprzed 1914].

Lit.: Janina Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Ossolineum 1969, ss. 194-196 - wykaz prac artysty wystawianych w Zachęcie od 1890 do 1914.

ŁOWICZANIE

Olej, tektura, 27 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: E.Lindeman, na odwrocie naklejka.

SCENA WIEJSKA

Olej, tektura, 28 x 36,5 cm,
sygn. l.d.: E. Lindeman.

MAKI W BIAŁYM WAZONIE

Olej, tektura; 45 x 38 cm
Sygnowany p.d.: E. Lindeman
Na odwrocie napis: spisane z w.w. 11.12.85 | Eust. Lindeman: Maki | wyst. lipec 1924 r. | p. A. Sawintus ??

liczba obiektów: 97