1 zł
2 600 000 zł

KAMIEŃSKI Antoni (1860 - 1933)

WIZJA

Akwarela, gwasz, 13,5 x 14 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: AKamieński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Konwoluta litografii z teki Antoniego Kamieńskiego Szkice z Puszczy Białowieskiej, 1912

Wydawnictwo Towarzystwa Akcydensowego "Świat", Warszawa 1912; Droga z Bielska do Białowieży, Olbrzym białowieski, Wieś Budy, Wieś Budy (zagroda), Szałas drwali, "Zawały", Spotkanie w drodze, "Podwoda", Litwin i Białorusin, Białowieżaneczka, Starzec.
wym.: 317 x 240;
sygn. pł.: A. Kamieński; dodatkowo opisy typograficzne wraz z tytułami prac; dołączona karta tytułowa i wstęp Z. Bartkiewicza. Lit.: Grońska M., "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.

W łóżku

akwarela,gwasz, papier, 48 x 33 cm;
sygn.l. d.: A Kamieński / 1902

Żubry

litografia, papier, 24,5 x 32 cm (wymiar arkusza);
napis l. d.: A. KAMIEŃSKI / Szkic z puszczy Białowieskiej.;
napis p. d.: Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów.;
u dołu pośrodku tytuł: ŻUBRY.

W łóżku

Szkice z Puszczy Białowieskiej 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego, 1912

Teka litografii;
wym.: 317 x 240;
sygn. pł.: A. Kamieński;

Prządki, 1912

Litografia dwubarwna; wym.: 282 x 205 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej; tyt. ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Alc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z: Teka: Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego, Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świat", 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.

Paśnik, 1912

Litografia dwubarwna; wym.: 275 x 211 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej, tytuł ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Alc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z teki: "Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego", Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świata, 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.

Żubry, 1912

Litografia dwubarwna; wym.: 211 x 281 mm; sygn. na pł. l.d.: A. Kamieński/Szkice z puszczy Białowieskiej; tytuł ś.d.; p.d.: Wydawnictwo "ŚWIATA"/Lit.: Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. Graf. z teki: "Szkice z Puszczy Białowieskiej, 14 kartonów Antoniego Kamieńskiego", Warszawa Nakładem Towarzystwa Akc. Wydawniczego "Świat", 1912. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 244.

Zaułek przy kościele St. Germain w Paryżu, ok. 1900

Akwaforta;
wym.: 360 x 263 mm;
sygn. oł. p.d.: A. Kamieński; grafika po konserwacji.

Zawały

litografia, papier, 29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ...
u dołu napis drukowany: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: ZAWAŁY

Zawały

litografia, papier,
29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ...

Zawały

litografia, papier,
29,5 x 22,5 cm;
sygn. l. d.: AKamieński ... u dołu napis drukowany: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: ZAWAŁY

W CHACIE, 1902

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier
50 x 35,5 cm
Sygnowany l.d.: A Kamieński/1902

Prządki

litografia, papier, 31 x 21,5 cm (wymiary arkusza);
u dołu napisy: l. d.: A. KAMIEŃSKI./ Szkice z puszczy Białowieskiej.,
p .d. Wydawnictwo "ŚWIATA" / Lit. Tow. Akc. S. Orgelbranda S-ów. śr. d.: PRZźDKI

Motyl i Róża

ołówek, papier naklejony na tekturę, 33,5 x 48 cm;
sygn. p. g. (poniżej stopy leżącej postaci): AKamieński;
napis autorski z boku: "Motyl i Róża" / szkic do obrazka scenicznego / Panny Bogusławskiej / ... Dziewczynkom / Chłopczyk / Warszawa dn 8/7 902; na odwrocie nalepiony wycinek prasowy poświęcony twórczości rysunkowej A. Kamieńskiego.

W łóżku

W chacie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, gwasz, papier,
48 x 33 cm ( w świetle oprawy);
sygn. l. d.: A Kamieński/1902

W chacie

sygn. l. d.: A Kamieński/1902

W chacie

sygn. l. d.: A Kamieński/1902

liczba obiektów: 48