1 zł
2 600 000 zł

HISZPAŃSKA-NEUMANN Maria (1917 Warszawa - 1980 Warszawa)

Dwie Arabki, 1960

Drzeworyt dwubarwny na bibule; wym.: 580 x 310 mm; sygn. oł. pod kompozycją: [rysunek Mysz - znak autorki] M. Hiszpańska-Neumann "Dwie Arabki" /drzeworyt / egz. 7/25. Niżej autorska dedykacja na Gwiazdkę 1960. Praca z cyklu "Egipt". Lit.: Katalog wystawy, ZPAP, Warszawa 1961.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobiety z Fajum, 1960

Drzeworyt dwubarwny na bibule; wym.: 450 x 280 mm; sygn. oł. pod kompozycją: [rysunek Mysz - znak autorki] M. Hiszpańska-Neumann "Kobiety z Fajum" /drzew / 21/40. Niżej autorska dedykacja na Boże Narodzenie 1960. Praca z cyklu "Egipt". Lit.: Katalog wystawy, ZPAP, Warszawa 1961.

Zestaw graficznych pamiątek po artystce

Katalog wystawy prac artystki, Warszawa ZPAP 1961 z dedykacją autorską; Katalog wystawy Maria Jarema - Maria Hiszpańska-Neumann, Genewa 1963; własnoręcznie wykonane dwa karnety Bożonarodzeniowe z życzeniami i wklejonymi okolicznościowymi 18 drzeworytami barwnymi (wym.: 180 x 118 mm; sygn.; 1971 oraz wym.: 162 x 80 mm, sygn.; 1974); wycinki prasowe dotyczące twórczości artystki.

NOWA RUDA I, 1948

drzeworyt, 15 x 12,5 cm, sygnowany i datowany ołówkiem pod klockiem "MHiszpańska" i "1948", także gmerk artystki - stylizowany rysunek myszy. Poniżej, ołówkiem, dedykacja: "Kochanym Jóźkom - paskudny Mysz 28. I. 48".

Drzeworyt ze zbiorów Wacława Józefa Zawadzkiego (1899-1978), wybitnego kolekcjonera, wydawcy, bibliofila.

W GÓRALSKIEJ WIOSCE, 1946

drzeworyt, 12 x 10,5 cm na arkuszu 21,5 x 17 cm, sygnowany i datowany pod klockiem, ołówkiem: "MHiszpańska", "1946" oraz gmerk artystki.

Sandomierz - ratusz, 1951 r.

drzeworyt/papier, 29,5 x 24,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'MHiszpańska-Neumann Sandomierz- ratusz (drzeworyt) 1951'
Praca pochodzi z teki "Sandomierz"

Lament, 1946 r.

drzeworyt/papier, 21,2 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem śr.d.: 'MHiszpańska', datowany p.d.: '1946'

Modlitwa, 1946 r.

drzeworyt/papier, 21 x 13 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'MHiszpańska', datowany p.d.: '1946'

MACIERZYŃSTWO, 1946

Drzeworyt, papier14 x 10 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: myszka Mysz 1946 ale to jest bardzo złe

PRZYTULENI, 1946

Drzeworyt, papier, 22 x 13,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: MHiszpańska myszka 1946

tusz, papier, 43,8 x 29,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: [znak myszy] mysz / 1960

DYSPUTA MARCHOLTA ZE SCHOŁASTYKAMI, 1954

drzeworyt, 21 x 15,5 cm,
sygnowany i datowany ołówkiem pod ryciną l.d. "Hiszpańska Neumann", p.d. "1954", pośrodku tytuł pracy.
Dedykacja: "Kochanej Zofijce z mnóstwem najlepszych życzeń i najserdeczniejszych ucałowań od myszy i całej mysiej rodziny 15. V. 1954".
Ilustracja do sztuki R. Brandstaettera Wojna żaków z panami.
Z kolekcji Wacława Józefa Zawadzkiego, z dedykacjami dla niego i najbliższych.

KORWETA, 1949

drzeworyt na bibułce, 12,5 x 19 cm,
sygnowana i datowana pod klockiem, ołówkiem l.d. "Mysz", p.d. "1949".
Pośrodku dedykacja: "Kaczorkowi i Józkowi ze ślicznym mysipiskiem".

NOWA RUDA, 1951

drzeworyt na bibułce, 13 x 19 cm,
sygnowany pod klockiem ołówkiem l.d. "Mysz 1951 Nowa Ruda (drzeworyt)".
Dedykacja: "Kochanemu Józkowi z najserdeczniejszymi życzeniami Mysz z rodziną".

Sandomierz, 1951

drzeworyt, papier jasnobrązowy;
13 x 18,5 cm (w świetle oprawy)

Muzykanci

drzeworyt, papier; 21 x 14 cm (w świetle oprawy0;
sygn. l. d.: Z.Hiszpańska

Sandomierz, 1951

drzeworyt, papier jasnobrązowy; 13 x 18,5 cm (w świetle oprawy)

POGRZEB GAWRONA, 1957

drzeworyt na bibułce, 45 x 24,5 cm na arkuszu 50,5 x 30 cm, odbity w 25 egzemplarzach. sygnowany i datowany pod klockiem "M Hiszpańska-Neumann Pogrzeb gawrona /drzew. 25/25 1957"
Grafika reprodukowana i opisana w: Jan Białostocki, Maria Hiszpańska-Neumann, Arkady 1963, s. 12, il. 20
Ze spuścizny po wybitnym warszawskim kolekcjonerze Wacławie Józefie Zawadzkim (1899-1978).

SIOSTRY-PIASTUNKI, 1948

kwasoryt, 25 x 19 cm w świetle passe-partout, sygnowany i dedykowany pod płytą ołówkiem l.d.
"Józkowi - Puchatkowi /Mysza" oraz p.d. "I 1949"

Grafika reprodukowana i opisana w: Jan Białostocki, Maria Hiszpańska-Neumann, Arkady 1963, s. 12, il.7.

Ze spuścizny po wybitnym warszawskim kolekcjonerze Wacławie Józefie Zawadzkim (1899-1978), zwanym w środowisku Puchatkiem.

liczba obiektów: 137