1 zł
2 600 000 zł

JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)

Stare Miasto

sygn. l.d.
ceratoryt, podbarwiany akwarelą
35.3x26.2 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Katedra św. Jana w Warszawie, około 1914 r.

celatoryt kolorowany/papier, 24,5 x 36,5 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'Feliks Jabłczyński, opisany p.d.: 'św. Jan'

- porównaj: Feliks Jabłczyński 1865-1928. Monografia zbiorowa, Warszawa 1938, il. 2, strony nienumerowane

Plac Zamkowy

ceratoryt, papier,
wym. 25 x 35 cm w świetle passe-partout,
sygn. ołówkiem l. d.: F. Jabłczyński oraz p.d.: Plac Zamkowy

PANCERNY, 1920

wg Józefa BRANDTA (1841 - 1915)
akwaforta, 13,5 x 13,2 cm,
sygnowana i datowana ołówkiem pod płytą: l.d. "FJabłczyński 1920” i po prawej "Pancerny z Brandta”.

Dom Skargi, 1919

Ceratoryt;
wym.: 350 x 260 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 919, p.d. oł.: Dom Skargi;
grafika po konserwacji.
Unikatowa kompozycja, wstęp do wydanej w rok później wersji barwnej, od której różni się kompozycją, perspektywą, liczbą postaci etc. Bardzo rzadkie.

Rynek Starego Miasta w Warszawie

własna technika graficzna, papier; 16,5 x 17 cm (w świetle oprawy);
u dołu poniżej ryciny autorski opis ołówkiem l. d. Jabłczyński p. d.: Rynek Starego Miasta

Zapiecek

technika własna/papier, 12 x 7,5 cm
sygnowana ołówkiem l.d.: `F. Jabłczyński`, p.d.: `Zapiecek`

Podwórze w jednej z kamienic na Starym Rynku w Warszawie tuż [obok] Targ rybny, 1924 r

akwarela, gwasz, tusz, papier,
45 × 35,5 cm w świetle ramy
sygn. i dat. u dołu: F. Jabłczyński 924
na odwrocie autorski tytuł

LOGGIA DEL BIGALLO WE FLORENCJI, 1910

Litografia, akwarela, gwasz, papier; 45 x34 cm
Sygnowany l.d.: F. Jabłczyński 910 | Bigallo Florencja | 11
Na odwrocie nalepka Pracowni Ram J. Kolski, Łódź

PORTA DELLA CARTA W WENECJI, 1910

Ceratoryt, akwarela, złota farba, papier; 32 x 19 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: FJabłczyński

Rynek Starego Miasta [kamienica św. Anny], 1916

Litografia; wym.: 795 x 580 mm; sygn. oł. F. Jabłczyński (pod datowaniem pracy); praca z teki "Warszawa. XX autolitografii", Warszawa 1916; nakładem Antykwariatu Polskiego H. Wildera odbił W. Barczyk (w Zakładzie J. Cotty`ego; nakład 100 egz. / kamienie zniszczono); praca po konserwacji. Lit.: M. Grońska, poz. 264. Rzadkie.

Rynek Starego Miasta [z pomnikiem Syreny], 1916

Pałac na Wodzie w Łazienkach [widok od amfiteatru], 1916

Krakowskie Przedmieście [od strony Zjazdu], 1916

Krakowskie Przedmieście [odcinek koło św. Anny], 1916

Stare miasto, 1920 r.

technika własna (ceratoryt)/papier, 17,5 x 20,5 cm (odbitka) 23,5 x 32,3 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: `FJabłczyński 920` oraz p.d.: `Stare Miasto`

Estymacja: 1 600 - 2 400 zł

RATUSZ W POZNANIU, 1912

Ceratoryt, kredka, karton;42 x 30 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: F. Jabłczyński 912 Ratusz w Poznaniu

Źródło na Obo¼nej (1920)

sygn. dat. l.d.
ceratoryt
24.5x16.8 cm

Z Wawelu

sygn. l.d.
ceratoryt
21.8x14.8 cm

Podwórze w jednej z kamienic na Starym Rynku w Warszawie tuż [obok] Targ rybny, 1924 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 45,5 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `F. Jabłczyński 924`

Odwrocie:
tytuł autorski

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

liczba obiektów: 132