PŁÓCIENNIK Henryk (1933 - 2020)
flamaster, gwasz, tusz/karton, 39 x 45 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'H. Płóciennik'
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/karton, 37 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany l.d.: 'H Płóciennik 98'
akwarela/papier, 44 x 30 cm,
sygnowany l.d: 'H. Płóciennik'
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 37 x 49 cm;
sygn. i dat. śr. d.: H. Płóciennik 1998 (ołówkiem);
technika własna (akwarela, flamaster, gwasz, tusz), papier; 53,5 x 37 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: H. Płóciennik 95; sygn. l. d. powtórzona.
akwarela/papier, 44 x 31 cm,
sygnowany i datowany p.d: 'H. Płóciennik 97'
akwarela/papier, 44 x 30 cm,
rysunek podmalowany akwarelą, papier, 33 x 42 cm,
sygn. p.d: H. Płóciennik 97.
sygn. p.d., dat. śr.d.
linoryt
38x30.5 cm
autocynkografia/papier, 81 x 65 cm
sygn. p.d.: „(H.P.) Henryk Płóciennik oraz opisany l.d.: „”Latarnia Morska” Epreuve d’artiste. autocynkografia 1969”
autocynkografia/papier, 63 x 77 cm
sygn. p.d.: „(H.P.) Henryk Płóciennik oraz opisany l.d.: „”Miodowy miesiąc VI” Epreuve d’artiste. autocynkografia 1968”
akwarela, tusz/papier, 35,7 x 21,8 cm
sygn. p.d.: H Płóciennik
tusz/papier, 24,5 x 17,5 cm
sygn. i dat. p.d.: H Płóciennik 86.
flamaster, gwasz, tusz/papier, 27,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany długopisem p.d.: 'H. Płóciennik 1996'
akwarela, flamaster, tusz/papier, 27,5 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Płóciennik 96'
linoryt, monotypia, papier; 60 x 46 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Ero" 1/1 linoryt + monotypia 2007. (A P.) Henryk Płóciennik (ołówkiem).
Dla Przyjaciół w roku 2433(8), 2003
linoryt, karton; 64 x 49,5 cm (wymiar odbitki),
71 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
napis wraz z sygn. u dołu: "Dla Przyjaciół w roku 2433(8)" 1/25. linoryt 2003. (AP.) Henryk Płóciennik. (ołówkiem), na odwrocie dwa stemple wywozowe.
autocynkografia/karton, 32,5 x 44,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '” * * *” (AP.) autocynkografia 1984 Henryk Płóciennik.'
monotypia/karton, 45,5 x 34 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”AUTOPORTRET” 1/1 monotypia t. 2009 (A.P.) Henryk Płóciennik'
Warcaby (1965, odbitka późniejsza)
sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt (e.a.)
28.8x35 cm