1 zł
2 600 000 zł

PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Widok z Małego Rynku

olej, tektura, 21 × 26 cm
sygn. p. d.: Pinkas
na odwrocie szkic olejny z przedstawieniem morza

cena wywoławcza: Wykup abonament

Plac Mariacki w Krakowie

olej, tektura, 27 × 23 cm
na odwrocie szkic olejny Kościoła Mariackiego

Widok na krakowski barbakan

pastel/papier, 48,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: `Ignacy Pinkas`

DWIE SIOSTRY (SIOSTRY), ok. 1920

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",
na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude … [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)

Wymieniany w Słowniku Artystów Polskich, t. VII, s. 193. Wystawiany na 52. aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM, 18 IX 1994 r. (nr kat. 17, reprod.).

Kościół Paulinów na Skałce w Krakowie

olej, karton, 22 × 26 cm
sygn. l. d.: I.Pinkas

Słoneczna ulica - z cyklu Wilno

autolitografia barwna, papier;
34 x 27,7 cm (wymiar odbitki),
40,5 x 33,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Ignacy Pinkas (ołówkiem)

WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY W KRAKOWIE

Olej, tektura, 21,5 x 26,3 cm,
sygn. p.g.: Ignacy Pinkas

Planty

pastel/papier, 48 x 58 cm (w świetle passe - partout)

Widok na Hradczany

olej, tektura, 21,5 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: I. Pinkas 925. Na odwrocie nalepka papierowa "Zachęty" 1926

Kościoły św. Wojciecha i Mariacki w Krakowie

olej, tektura;
50 x 25 cm;
sygn. l. d.: Ign Pinkas

Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych Ignacego Pinkasa, 1935

Autolitografie (wbrew tytułowi tylko część barwnych); wym. plasz: 320 x 252 mm; sygn. pł. l.d.: Ignacy Pinkas; teka odbita w nakładzie 100 egzemplarzy w Zakładzie Fr. Zielińskiego i Spółki (ten nr 61) w Krakowie [1935], zawiera plansze: Wawel - Kurza Stopka, Wawel - Kaplica Zygmuntowska, Wawel - Dziedziniec Batorego, Widok z gmachu "Feniksa" na Rynek, Wawel - wieża zegarowa (zakwaszenie w obrębie kompozycji), Kościół Najświętszej Panny Marii, Wieża Ratuszowa, Widok z Małego Rynku, Kościół Św. Piotra, Brama Floriańska; na okładce Baszta Pasamoników. Teka wykonana przez zakład introligatorski Kruczkowskiego (nalepka firmowa na II stronie teki) w dobrym stanie (pęknięte od wewnątrz skrzydełka teki; na II stronie okładki naklejony spis treści. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Mężczyzna ciągnący sanie

olej, tektura, 26 × 21,5 cm
sygn. l. d.: Pinkas
na odwrocie odręczny napis: Własność/ Franciszka Litwina/Szpitalna 34

2 500 - 3 500 zł

Rybacy

Olej, tektura, 50 x 59 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas Jastarnia

Widok na Hradczany z katedrą św. Wita w Pradze, 1925 r.

olej/tektura, 21,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `I.Pińkas Praha | 1925`
Odwrocie: papierowa naklejka z wystawy w warszawskiej Zachęcie

Wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Estymacja 3 000 - 4 000 zł

Wilno, 1929

Teka autolitografii barwnych (zachowanych 9 plansz z 10); wym. pl.: 348 x 490 mm; każda pl.
sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas, oprawiona w pp. Zachowana teka płócienna (widoczne zabrudzona). Plansze: Kaplica MB. Ostrobramskiej, Kościół św. Kazimierza, Widok na Wilię, Plac Katedralny, Zaułek Kazimierzowski, Kościół Bernardynów, Ostra Brama, Widok ogólny, Uliczka z ghetta. Lit. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",

Panorama Wilna, 1919

olej, tektura, 31,5 x 99,5 cm
sygn. l.d.: (P)inkas Wilno 1919.
Obraz po konserwacji.

Wawel - Wieża zegarowa, 1935

Litografia; wym.: 390 x 252 mm; sygn. tuszem p.d.: Ignacy Pinkas. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Wieża Ratuszowa, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 375 x 270 mm; nie sygn. Na odwrocie: Wawel - Dziedziniec Batorego, litografia dwubarwna; wym.: 380 x 280 mm; nie sygn. Plansza próbna z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Widok z Małego Rynku, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 390 x 260 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

liczba obiektów: 99