1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

ROWERZYSTA X, 1965

akwaforta, 30 x 50,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana ołówkiem pod płytą l.d. "Rowerzysta X", pośrodku "epr. d’art" (odbitka autorska), p.d. "Mieczysław Wejman 1965".
Grafika z cyklu ROWERZYSTA (1957-1971)

cena wywoławcza: Wykup abonament

ROWERZYSTA IV, 1964

akwaforta, 30 x 30 cm, na arkuszu 54 x 38 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Mieczysław Wejman 1964".

ROWERZYSTA II a, 1965

akwaforta, 49 x 64 cm na arkuszu 60 x 80 cm,
sygnowana ołówkiem pod płytą p.d. "Mieczysław Wejman 1965", l.d. tytuł pracy, "epr d’art" - odbitka autorska, także dedykacja autora dla Stefanii Dretler-Flin.

na odwrocie ROWERZYSTA XI
akwaforta 64,5 x 49 cm,
niesygnowana.

KSIĘŻYC II, 1949

drzeworyt na bibułce, 13,5 x 17,5 cm na arkuszu 18 x 25 cm,
sygnowany ołówkiem p.d. "M. Wejman 49".
Grafika z cyku Księżyc (1946-1949)

KSIĘŻYC II a, 1949

drzeworyt na bibułce, 17,5 x 13,5 cm na arkuszu 25 x 18, 5cm,

KSIĘŻYC III, 1949

drzeworyt na bibułce, 18,5 x 13,5 cm na arkuszu 25 x 18,5 cm,

KSIĘŻYC IV, 1949

drzeworyt na bibułce, 16 x 26 cm na arkuszu 25,5 x 36,5 cm,

KSIĘŻYC V, 1949

drzeworyt na bibułce, 16 x 26 cm na arkuszu 25,5 x 36,6 cm,

Ping-Pong VIII, 1986

akwaforta, papier; 20,5 x 12,3 cm (odcisk płyty),
31 x 24,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: MieczysławWejman 1986 (ołówkiem); tytuł l. d.: "Ping-Pong" VIII (ołówkiem)

Rowerzysta V a, 1968 r.

akwaforta/papier, 43 x 52 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta" Va epr. d'art. Mieczysław Wejman. 1968'

Rowerzysta IV', 1964 r.

akwaforta/papier, 52 x 35,2 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta IV epr. d'art. Mieczyslaw Wejman 1964'

Madonna gotycka

akwarela/papier, 20 x 16 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany na odwrociu ołówkiem: 'Mieczysław Wejman'

ROWERZYSTA

Akwaforta, 19 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Wejman 1970, l.d.: "Rowerzysta" XII a, epr.d'art.

Bez tytułu , 1947 r.

drzeworyt/papier 11,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Wejman 47'

Bez tytułu, 1949 r.

drzeworyt/papier 17 x 27,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Wejman-49'

Rowerzysta VIII, 1965 r.

akwaforta/papier, 29,5 x 49 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Mieczysław Wejman - 1965', opisany l.d.: '"Rowerzysta" VIII'

Piza

technika własna, 21x29 cm,
sygn. na płycie Niedziela 17 IV 60 Pisa, pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Neapol

technika własna, 20,5 x 28 cm,
sygn. na płycie Napoli 26 IV 60, pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Na Capri

technika własna, 28,5 x 21,5 cm,
sygn. na płycie p.d.: Na Capri 30 IV 60 pod wyciskiem ołówkiem p.d.: Mieczysław Wejman 13 III 1989

Autoportret, 1948

Drzeworyt, na bibule; wym.: 140 x 106 mm;
sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1948, l.d. Autoportret.
Rzadka praca artysty uważanego za inicjatora nurtu grafiki metaforycznej, wyróżniającego "krakowską szkołę grafiki".

liczba obiektów: 205