1 zł
2 600 000 zł

MONDRAL Karol (1880-1957)

Łan, 1930

akwaforta, papier,
15,8 x 18,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: 19KM30. (na płycie) oraz poniżej: K. Mondral;
napis l. d.: Łan (1szy stan)

cena wywoławcza: Wykup abonament

MONDRAL Karol (1880-1957)

Zaprzęg prowansalski, 1912, na odwrocie Portret mężczyzny, 1914

Akwaforta;
wym. komp.: I: 130 x 200 mm; II: 150 x 100 mm; komp. I: sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral; komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M. 1914. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, il. 148, s. 136. (il. s. 38)

MONDRAL Karol (1880-1957)

Autoportret, 1914

Akwaforta;
wym.: 195 x 145 mm;
sygn. oł. p.d.: K. Mondral 1914 oraz w obrębie odbitki: K. Mondral, 1914, Paris. Odbitka naklejona na karton.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Akwaforta; wym.: I plansza: 130 x 200 mm; II pl.: 150 x 100 mm; komp. I sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral. Komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M. 1914.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Rodzina, lata 20.

Akwaforta; wym. komp.: 240 x 172 mm, sygn. p.d.: K. Mondral.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Bajka, 1909

Tusz, papier; wym. w obrębie pp.: 14 x 22 cm, sygn. i dat. l.g.: K. Mondral 1909.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret młodej kobiety, 1910

Akwaforta;
wym.: 245 x 318 mm;
sygn. pł. p.d.: K. Mondral 1910.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Marseille, 1912, na odwrocie portret mężczyzny, 1914, 1918

akwaforta;
wym.: I plansza: 130 x 200 mm; II pl.: 150 x 100 mm;
komp. I sygn. pł. l.d.: K. Mondral 1912/ Marseille, poniżej komp. sygn. oł. p.d.: K.Mondral.
Komp. II: sygn. pł. l.d.: K.M.1914.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Katedra paryska

sucha igła, papier, 9,5 x 4,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: K. Mondral 1912; l. d.: Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

WAWEL, 1903

olej na płótnie, 46,5 x 67 cm,
sygnowany p.d. "K. Mondral", l.d. "Kraków 1903"

MONDRAL Karol (1880-1957)

Profil górala

drzeworyt barwny; wym.: 164 x 120 mm; sygn. oł. p.d.: K. Mondral Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Śniadanie w Puszczykowie

akwaforta, wym.: 160 x 140 mm, sygn. pł. monog. l.d.: KM.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Głowa wieśniaka (Bretania), 1925

akwaforta;
wymiary: 133 x 170 mm;
sygn. oł. i na płycie p.d.: K. Mondral 1925.
Stan zach.: dobry

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portret mężczyzny, 1913

akwaforta, wym.: 10 x 7 cm
sygn. na płycie l.g.: K. Mondral 1913

MONDRAL Karol (1880-1957)

St. Etienne du Mont Paryż 1912

akwaforta, akwatinta, wym.: 100 x 60 mm,
sygn. oł. i pł. p.d.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Bazylika w Lourdes przed 1914

akwaforta, wym.: 70 x 95 mm,
sygn. oł. p.d.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Portal gotycki, 1921

akwaforta, wym.: 14, 3 x 10 cm
sygn. monogramem wiązanym na płycie p.d.: 19 MK21

MONDRAL Karol (1880-1957)

Profil górala

drzeworyt barwny,wym.: 164 x 120 mm,
sygn. oł. p.d.: K. Mondral Paris.

MONDRAL Karol (1880-1957)

Żaglówki

akwaforta, wym.: 15 x 10,7 cm
sygn. na płycie p.d.: 19 MK 27

MONDRAL Karol (1880-1957)

Most nad Sekwaną, 1920

akwaforta, wym.: 23,7 x 15,7 cm

liczba obiektów: 42