1 zł
2 600 000 zł

BOGACKA Agata (ur. 1976, Warszawa)

Z cyklu Życie 1, 2005 r.

akryl, kolaż/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AGATA | BOGACKA | 2005 | • ŻYCIE • 1'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Serce

2008
odbitka żelatynowo-srebrowa, 17,8 × 12,7 cm,
sygn. i dat. na odwrocie, sygn., dat. i naklejka Galerii Raster na odwrocie oprawy
unikat

Serce to motyw powracający w twórczości Bogackiej. Artystka opowiadająca swoimi pracami o intymności, relacjach z innymi i zawiłościach życia emocjonalnego, nieraz powiela miłosny symbol. Prezentowana fotografia należy do serii 21 unikatowych prac wykonanych na zamówienie Galerii Raster (2008). Nawiązując do eksperymentów formalnych awangardowych fotografów I połowy XX w., Bogacka sięgnęła po technikę fotogramu - unikatowej odbitki fotograficznej powstającej bez negatywu, poprzez bezpośrednie naświetlenie papieru światłoczułego. Na niektórych spośród Serc zauważyć można nawet odcisk linii papilarnych artystki.

Heart

2008
gelatin silver print, 17.8 × 12.7 cm,
signed and dated on the reverse, signed, dated and Raster Gallery
label on the reverse of the mount
unique print

The heart is a recurrent motif in Bogacka’s art. She tells stories about intimacy, relationships with others, and the intricacies of emotional life, often reaching for the symbol of love. This photograph comes from a series of 21 unique works made upon the commission of the Raster Gallery (2008). Inspired by the formal experiments of avant-garde photographers of the early 20th century, Bogacka makes use of the photogram - a photographic image made without a camera by placing objects directly onto the surface of a light-sensitive material. On some of her Hearts, one can even see her fingerprints.

Wilk, 2002

olej, płótno, 120 x 120 cm
opisany na odwrocie: AGATA/ 2002/ WILK/ KOBAS JEST/ WILKIEM
oraz: AGATA BOGACKA/ 2002/ "WOLF"/"WILK"

2003: Agata Bogacka. Ja krwawię!, Galeria 2 Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa.

REPRODUKOWANY:
Brzywczy M., Agata Bogacka. Ja krwawię, Wysokie Obcasy, 26 kwietnia 2003, str. 39.

Szklanka, 2004 r.

szkło, 13,5 x 6 cm

Róże, 2015

akryl, olej wodorozcieńczalny, płótno, 81 x 60 cm
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2015/ "ROSES"/ "RÓŻE"

Wojtek boi się gołębia, 2005

akryl, płótno; 146 x 114 cm
opisana na odwrocie: AGATA / BOGACKA / 2005 / WOJTEK / BOI SIĘ / GOŁĘBIA

Dreamer

tusz na papierze, 32 x 41 cm, 2015

``Compositon with Eyes 2``, 2015 r.

tusz/papier, 42 x 29,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `AGATA BOGACKA 2015 ``COMPOSITION WITH EYES`` 2. INK ON PAPER`

Uśmiechy 5, 2008

akryl, płótno, 146 x 114 cm
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2008 .UŚMIECHY.5. / SMILES.5

Kaja, 2005

akryl, płótno, 146x114 cm
opisany na odwrocie: AGATA BOGACKA 2005 .KAJA.

Czytająca

tusz, papier, 48 x 36 cm, 2014

Serce, 2008 r.

fotogram/papier światłoczuły, 16 x 11 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu opisany: `AGATA BOGACKA 2008` oraz nalepka Galerii Raster

Rozmowa, 2010

akryl i ołówek na papierze
30 cm x 42 cm

Kiosk, 2013

akryl/płótno, 100 x 140 cm

Cień, 2012 r.

technika mieszana/papier,
23 x 31 cm
na odwrociu opisany: `OŁÓWEK, AKRYL, PAPIER | KLEJ, FOTOGRAM/ | PENCIL, ACRYLIC, PAPER, | GLUE, PHOTOGRAM | AGATA BOGACKA 2012 "CIEŃ"/"SHADOW" `

pomalowany manekin

Serce, 2007

Fotogram wykonany przez naświetlanie cieczy bezpośrednio na papierze fotograficznym. Naświetlenie jest jednorazowe i unikatowe
30,5x24 cm

Bez tytułu (Portret), 2009

akryl/papier
46 x 34 cm

Kosmos, 2004

akryl, płótno, 140 x 120 cm;
sygn. i opisany na odwrociu

liczba obiektów: 42