1 zł
2 600 000 zł

MIANOWSKI Lucjan (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Ochrona środowiska naturalnego 1979 -> 89 - Las, 1991 r.

autolitografia/papier, 51 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 91' oraz opisany l.d.: 'Epreuvre d'artiste "Ochrona środowiska naturalnego'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kroki we mgle, 1971, 1971 r.

litografia barwna/papier, 61,5 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 71' oraz opisany l.d.: 'Ep. d’artise "Kroki we mgle"'

Głowa 7, 1967 r.

litografia barwna/papier, 51,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 67' oraz opisany l.d.: 'Epreuvre d'artise'

Dziewczyna, 1957

Drzeworyt na papierze żeberkowym; wym.: 510 x 1770 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57, odbitka autorska. Egzemplarz po konserwacji (usunięcie rozdarcia z prawej strony), lekkie naddarcie w dolnej części bez szkody dla kompozycji.

Płyta gramofonowa

litografia barwna/papier, 64 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epr. d'artiste "płyta gramofonowa" Lucjan Mianowski 68'

Ochrona środowiska naturalnego, 1979 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 60 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epreuve d`artiste Ochrona środowiska naturalnego 1977-89 Lucjan Mianowski 79'

Don Kichot

litografia (?), papier; 65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: E. A. (ołówkiem), śr. d.: "Don Kichot" (ołówkiem) p. d.: Lucjan Mianowski 57 (ołówkiem); na odwrocie nalepka z drukowaną informacją: PREZYDIUM RADY NARODOWEJ / w m. KRAKOWIE / WYDZIAŁ KULTURY / MIEJSKI KONSERWATOR ZABYTKÓW poniżej nieczytelny podpis i nr / 2134 / 59 (?).

Kobieta na tle morza

litografia, papier; 71 x 41,5 cm (wymiar kompozycji),
65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: Epreuve d'a "Akt na tle morza" (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem).

Ptak, 1958

Drzeworyt, wym.: 530 x 370 mm, sygn. i dat. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 58, l.d.: Epr. d’a., śr. d. tyt. Lit.: Katalog wystawy: Lucjan Mianowski, grafika i malarstwo, Kraków 2002/2003, Galeria Pod Rejentem, il. s. 17.

Urzędnik, 1960

Litografia; wym.: 780 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 60; śr.d. tytuł, l.d. Epr d art. Praca znana też jako "Urzędnik-kacyk". Cykl "Urzędnicy" powstawał w latach 1958­1960. Lit.: "Przegląd artystyczny", 1962, s. 98.

Akt na tle morza, 1973

Litografia barwna; wym. komp.: 790 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: Epruve d’a, tyt. śr.d. Praca z cyklu "Akt na tle morza". W 2012 "cykl był prezentowany (wraz z in­nymi: "Katedra", "Zachód słońca", "Pejzaż księżycowy", "Kroki we mgle", "Spacer") na wystawie monograficznej W kręgu pop-ar­tu. Lucjan Mianowski (1933-2009), zorganizowanej w 2012 r. przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Lit.: "Lucjan Mianow­ski 1933-2009", kat. nr 164, il. s. 65; A. Kępińska, Nowa Sztuka. Sztuka polska w latach 1945-1978, Warszawa 1981, s. 133.

Gorąca plaża, 1971

Litografia barwna; wym.: 540 x 740 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; l.d.: Epr. D’artiste. Praca z cyklu "Akt na tle morza". Lit.: "Lucjan Mianowski 1933-2009" MN w Krakowie.

Akt na tle morza (Venus), 1981

olej, płótno naklejone na blachę, 57 x 54,5 cm;
dat. p. d.: 81;
na odwrocie opis autorski: Lucjan Mianowski / "Akt na tle morza" (Venus) / 1981 r / 56 x 53 cm
oraz stempel z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie wraz z numerem.

Portret podwójny, 1957

Olej na płótnie / blacha aluminiowa; wym.: 48 x 63,5 cm; sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 57.Lit.: Lucjan Mianowski - Grafika i malarstwo, Kraków 2002, il. s. 64.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Akt

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
opisany na odwrociu: 'Lucjan Mianowski'

- T. Sowińska, Misy malowane, "Zwierciadło", nr 8, 22.02.1979
- Misy pełne sztuki, "Kurier polski", nr 15, 22.01.1979

Akt

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:29 cm

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 26
- Kalendarz na rok 1980, opracowanie graficzne Hubert Hilscher, Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1979

Kardynałowie, 1963 r.

litografia, 75 x 50 cm,
sygn.l.d.15,p.d.: "Kardynałowie"

Słowiański kicz, 1987

Litografia barwna, papier; 560 x 410 mm; sygn. oł. p.d., śr. tyt. Grafika znana także pod tytułem "Słowiańska pogoda" i "Tęcza" (ta odbita w technice litoffsetu). Płyty w zbiorach MNK.

Przeprowadzka, 1957

Litografia; wym: 175 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57, ś.d. tytuł, l.d.: Epreuve d,artiste.

Mieszkanie anioła w Paryżu, 1960

Litografia barwna; wym.: 247 x 510 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski` 60; tyt. śr. d.; l.d.: Epreuve d`artiste.

liczba obiektów: 136