PIOTROWICZ Edmund (1915 Chersoń - 1991 Warszawa)
suchoryt/papier,
57 x 76 cm (arkusz),49 x 63 cm (odcisk płyty)
sygnowany i datowany p. d.: `E. Piotrowicz 60 r.` w l. d.: `"Starówka" suchoryt 5/15`
cena wywoławcza: Wykup abonament
pastel na kartonie,
25,4 x 46 cm
sygnowany p.d. "E. Piotrowicz 84", l.d. "Regaty", także - ołówkiem na odwrocie
3 ilustracje do Sonetów Krymskich do utworów: Stepy Akermańskie, Burza, Ajudah
Akwatinta, akwaforta, papier, wym. odcisku płyty:
19,4 x 28 (Stepy Akermańskie), 20,7 x 28,2 (Burza), 19,6 x 28 (Ajudah)
każda praca posiada poświadczenie autentyczności Danuty Kołwzan-Nowickiej
technika własna, metalowa, grafika barwna, papier,
59 x 80 cm (arkusz);
na odwrocie poświadczenie autentyczności przez żonę artysty
Akwatinta, akwaforta, papier,
wym. odcisku płyty: 19,4 x 28 (Stepy Akermańskie), 20,7 x 28,2 (Burza), 19,6 x 28 (Ajudah)
litografia, papier, 74 x 52 cm (arkusz);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Gałęzie 3/20 EPiotrowicz 82
olej, płótno, 62 x 51 cm;
sygn. i dat. p.d.: E. Piotrowicz 63,
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA Warszawa (Zachęta)
akwaforta, wym.: 23 x 35, 5 cm
sygn. ołówkiem p.d.: E. Piotrowicz; l.d.: Lato - akwaforta