1 zł
2 600 000 zł

RABINOWICZ Bencion (Benn) (1905 Białystok -1989 Paryż)

Chryzantemy

olej, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. l. d.: Benn.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Przed domem

olej, płótno; 38 x 54,5 cm;
sygn. l. d.: Benn.

Siedzący akt

olej, tektura, 26 x 21 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: Benn

litografia barwna/papier, 36 x 41 cm
sygn. na kamieniu p.d.: "Benn", opisany ołówkiem l.d.: "Benn", p.d.: "épreuve d’artiste"
pochodzenie: kolekcja prywatna

Medal jubileuszowy (Paryż, 1975)

sygn. 1975/znak mało czytelny/BRONZE
awers: ryty profil głowy artysty/Benn,
rewers: ryta postać z gołąbkiem pokoju,
w otoku napis:1975 - 50 ANS DE PEINTURE ET 70EME ANNIVERSAIRE DE BENN/CHERCHE LA PIX ET COURS APRES PSAUME XXXIV:15 (1975- 50 lat malarstwa i 70 urodziny Benna/Szukaj pokoju, idź za nim. Psalm XXXIV:15) wydany przez Monnaie de Paris
brąz, śr.7.1 cm

Psalm XCV (ok.1969)

sygn. p.d.
litografia barwna (H/C)
17.5x12.8 cm

Portret kobiety

olej, płótno naklejone na tekturę, 40,5 x 32,5 cm,
sygn. l.d.: BENN

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 × 54,5 cm,
sygn. p.d.: Benn

Portret kobiety w różowym szaliku (Bernadette Minot)

olej/płótno naklejone na tekturę, 55 x 42,5 cm
sygnowany p.d.: 'Benn'

Portret Pierre'a Mornanda

olej/płótno naklejone na tekturę, 46 x 38 cm
sygnowany p.d.: 'Benn'

PORTRET KOBIETY

olej, tektura
46 x 38 cm
sygn. u dołu pośrodku: Benn

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 x 54,5 cm
sygn. p. d.: Benn

Kwiaty na tle draperii

olej/płótno naklejone na tekturę, 55 x 38 cm
sygnowany l.d.: 'Benn'

olej, płótno; 54 x 73 cm;
sygn. p. d.: Benn.

POPIERSIE KOBIETY

Olej, płótno; 46 x 37,5 cm
Sygnowany p.g.: Benn

Żniwa

litografia/papier 12,5 x 17 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Benn', opisany l.d.: '29/100'
sygnowany na kamieniu l.d.: 'Benn'

Dziewczyna z kwiatami we włosach

olej/płótno naklejone na tekturę, 55 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Benn'

Skrzypek

olej/płótno, 71 x 90 cm
sygnowany p.d.: 'Benn'

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 x 54,5 cm
sygn. p. d.: Benn

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 81 × 54,5 cm
sygn. p. d.: Benn

Estymacja: 8000 - 10000 zł

liczba obiektów: 53