1 zł
2 600 000 zł

KOSSAKOWSKI Eustachy (1925 - 2001)

Portret Krzysztofa Niemczyka z cyklu: Światła w korytarzu chambre de bonne, l. 80. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier
60 x 50 cm
na odwrocie dwie pieczątki fundacji EKO oraz opis Anki Ptaszkowskiej (ołówkiem); odbitka wykonana przez Jerzego Łapińskiego, reprint

cena wywoławcza: Wykup abonament

Grobla, l. 80. XX w.

50,5 x 59,5 cm;
na odwrocie sygn. i dat.(długopisem); odbitka autorska, nakład: nieokreślony, vintage print

Przed sklepem wielobranżowym, l. 50./60. XX w. / 2007

fotografia czarno-biała, brom, papier matowy;
40 x 29 cm (arkusz), 28 x 26 cm (odbitka);
odbitka wykonana przez Jerzego Łapińskiego z negatywu autorskiego; nakład: 5/30

Robotnik i komin fabryczny, l. 50./60. XX w. / 2007

Rurociąg, l. 50./60. XX w. / 2007

Szyny, lata 50./60. XX w. / 2007

29 x 30,5 cm (arkusz), 26 x 28 cm (odbitka);
stemplowana na odwrocie pieczątką fundacji E. Kossakowskiego;

Śruba, Gdańsk, 1959/60/2007

fotografia czarno-biała, brom, papier,
40 x 50 cm;
odbitka wykonana przez Jerzego Łapińskiego z negatywu autorstwa Eustachego Kossakowskiego,
nakład: 5/30

Dzieci z kartonami na głowach, Warszawa, l. 60. XX w./2007

40 x 50 cm;
nakład: 5/30

Troleybus, Warszawa, 1959/60/2007

40 x 50 cm;
nakład: 5/30

Wnętrze

fotografia czarno-biała, brom, papier, 24 x 18 cm; opisana na odwrocie; praca pochodzi z teki Bogdana Chorążuka wydanej przez Galerię Foksal

Supersam, Warszawa, 1962

fotografia czarno-biała, brom, papier, 30 x 40 cm;
na odwrocie pieczęć oficjalnego stowarzyszenia przyjaciół E. Kossakowskiego, sygnowane przez Ankę Ptaszkowską, żonę artysty;
odbitka ze spuścizny, nakład: 4/10; negatyw: 1962, odbitka: 2007
Fotografia została zrealizowane w momencie otwarcia Supersamu przy placu Unii Lubelskiej w czerwcu 1962, jako zdjęcie reportażowe dla czasopisma Stolica.

Świt, Warszawa, 1959

odbitka ze spuścizny, nakład: 4/10; negatyw: 1959, odbitka: 2007
Praca była publikowana w czasopiśmie Stolica, n°29 (605) Rok XIV, 19 lipca 1959, jako ilustracja reportażu "Świt, dzień i noc Warszawy". Zdjęcie było również reprodukowane jako afisz retrospektywy E. Kossakowskiego w Zachęcie w 2004 roku.

Śmigus na Pradze, Warszawa, 1960

odbitka ze spuścizny, nakład: 4/10; negatyw: 1960, odbitka: 2007
Fotografia została wykonana w ramach reportażu dla czasopisma Stolica, n°16 (644) Rok XV, 17 kwiecień 1960. Reportaż pod tytułem "Śmingus-Dyngus na Pradze".

Portfolio Eustachego Kossakowskiego - 12 + 1 fotografia 9/25

Okres polski 1940 - 1960 (1. Ruiny 2. Butelki z mlekiem 3.Rozlepiacze afiszy 4. Stocznia 5. Szyny 6. Kopalnia siarki ). Okres francuski (7. Palisady 8. Rzym 9. Pompeje 10. Nowy Jork 11. Chrystus /Apostołowie/ 12. Zwalony słup) + 13. Koncert morski (Panoramiczny happening morski Tadeusza Kantora)
odbitki srebrowe na papierze barytowym, 28,5 x 38, 5 cm;
z tyłu każdej fotografii pieczątka: Š Eustachy Kossakowski; ołówkiem: Anka Ptaszkowska [żona artysty]; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI 2004; NR 9/25 oraz opis zdjęcia

Nalepiacze plakatów

brom tonowany selenem,
60,5 x 49 cm;
na odwrocie napisy: "Nalepiacze plakatów" / Warszawa lata 60 / Anka Ptaszkowska [żona artysty] / 1/25; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, SELENIUM TONED 2004

Grzesiuk na warszawskim podwórku

brom tonowany selenem,
60,5 x 49 cm;
na odwrocie napisy: "Grzesiuk na Warszawskim podwórku" / Warszawa lata 60 / Anka Ptaszkowska [żona artysty] / 1/25; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, SELENIUM TONED 2004

Wóz z miotłami

brom tonowany selenem,
49 x 60,5 cm;
na odwrocie napisy: "Wóz z miotłami"/ Warszawa lata 60 / Anka Ptaszkowska [żona atysty] / 1/25; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, SELENIUM TONED 2004

Suszenie bielizny

brom tonowany selenem,
49 x 60 cm;
na odwrocie napisy: "Suszenie bielizny" / lata 60 / Anka Ptaszkowska [żona artysty] / 1/25; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, FROM REPRODUCTION, SELENIUM TONED 2004

Koncert morski

brom tonowany selenem,
50 x 60,5 cm;
na odwrocie napisy: "Koncert morski"/ (Panoramiczny Happening Morski T. Kantora / Osieki 1967 / Anka Ptaszkowska [żona artysty] / 1/30; SELENIUM TONED / PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, FROM REPRODUCTION 2004

Pchanie trolejbusa

brom tonowany selenem,
49,5 x 60,5 cm;
na odwrocie napisy: "Pchanie trolejbusa" / Warszawa lata 60 / Anka Ptaszkowska [żona artysty] / 1/25; PRINT BY JERZY ŁAPIŃSKI, SELENIUM TONED 2004

liczba obiektów: 45