1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dysputa - Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim, 1921

olej, płótno; 57,5 x 67,5 cm;
sygn. i dat. lewy bok: 1921 J. Malczewski;
na odwrocie potwierdzenie autentyczności dr Kazimierza Buczkowskiego z 1967 roku oraz nalepka wystawowa z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.
Obraz wystawiany: "Jacek i Rafał Malczewscy", Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, 17 marca-31 lipca 2012 r.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie w Lusławicach - Bronisława Malczewska, siostra artysty, ok. 1924

akwarela, papier; 48 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

LEKCJA HISTORII, 1916

olej, płótno, 10.5 x 148.5 cm,
sygn.l.d. 1916/J.Malczewski
OPISANY:
- katalog D.A.Polswiss-Art 14.06.1991, Warszawa 1991,
- rocznik Antykwaryczny DAES 1992, Warszawa 1992,

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY STUDNI, 1914

olej, płyta, 73 x 92 cm,
sygn.l.d. JMalczewski/Lipiec 1914
-od lat 60-tych XXw - kolekcja prywatna, Poznań

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WIELGIE, 1895

Ołówek, tusz; 20,7 x 31,5 cm
Tytuł i data tuszem p.g.: Si(...) 95; sygnowany ołowkiem p.d.: Wielgie Malczewski; na odwrocie pieczęć owalna, wokół herbu Tarnawa: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ
Pochodzenie: kupiony w salonie P.P. DESA w Krakowie przy ul. św. Jana

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Scena alegoryczna

olej, płótno, 110 x 74 cm,
sygn. p.g.: JM / Malczewski.
Na odwrocie dolnej listwy krosien pieczęć: Skład papieru / R. Aleksandrowicz / Kraków Basztowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wróble

olej, płótno, 34,5 × 43 cm
sygnatura zatarta w l. d. rogu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, sklejka, 99,5 × 53 cm
sygn. l. d.: J Malczewski (częściowo zatarta)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza - Polonia, 1898 r.

olej, płótno, 80 × 63,8 cm
na odwrocie autorska dedykacja z podpisem artysty: Panu Burczowickiemu (?)/ na pamiątkę/ że po Błędnem/ Kole/ Wyjść mogłem/ z koła błędnego/ długów/ Jacek Malczewski/ 1898/ Sierpień

Wystawiany i reprodukowany:
Katalog wystawy Jacka Malczewskiego, Czeladź, Pałac Saturna, 3-8 XI 2014, s. 1 tytułowa, nr kat. 1, il. na s. 1 (tu jako Polonia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Muzy i wędrowiec, 1909

olej, tektura; 12,5 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu z prawej: J Malczewski 1909

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

ORESTES PRZEŚLADOWANY PRZEZ ERYNIE

Tusz, piórko, papier; 33 x 24 cm
Sygnowany ołówkiem p.g.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PRZY STUDNI, pocz. XX w

olej, deska dębowa, 40 x 32 cm,
sygn.l.d. Jecek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium roślinne - oset

ołówek/papier, 26 x 20,2 cm
opisany p.g.: `kobalt (...) biały`
na odwrociu pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ` z numerem 1183

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic postaci kucającej i głowy kobiety

kredka/papier, 29 x 23,2 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKEJ` oraz dwie nalepki wystawowe, w tym z Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret mężczyzny

olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 28 cm;
sygn. p. g.: Jacek Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Studium głowy mężczyzny i kozy, 1914 r.

tusz, papier, 19 x 31 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. g.: JMalczewski, dat. l. d.: 28 April 1914

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Malarczyk i muza - Polonia, 1898

olej, płótno; 80 x 63,8 cm;

Katalog wystawy Jacka Malczewskiego, Czeladź, Pałac Saturna, 3 - 8 XI 2014, s. 1 tytułowa, nr kat. 1, il. na s. 1 (tu jako Polonia).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Artysta i Muza, 1898 r.

pastel/papier, 38 x 28 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Malczewski 1898` oraz owalna pieczęć p.g.: `ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Koguty - szkice, 1915 r.

ołówek, kredka/papier, 28 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
opisany i datowany l.d.: `Listopad 915`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wyspa Umarłych, ok. 1885/6

olej, tektura; 30,3 x 41 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski

liczba obiektów: 1290