1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Kompozycja geometryczna

akryl, płyta pilśniowa, 40 x 40 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Relief, 1979

technika własna, płyta pilśniowa,
24 x 24 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1979 / H. Stażewski

Kompozycja geometryczna

litografia, papier naklejony na płytę pilśniową, 83 x 90 cm (całość);
sygn. l. d: H. Stażewski 1930 (ołówkiem)

Kompozycja geometryczna III, 1984

serigrafia, papier, 15 x 14 cm;
sygn. p. d.: H. Stażewski 1984 (ołówkiem);
l. d. napis: H.C. 97/150 (ołówkiem)

Kompozycja geometryczna II, 1984

Kompozycja geometryczna I, 1984

TRYPTYK, 1984

Litografia, papier,
15 x 14 cm
Każda odbitka sygnowana i datowana p.d.: H. Stażewski 1984 oraz l.d.: H.C. 104 / 150

Relief

technika własna, akryl, deska, płyta pilśniowa,
20 x 20 cm;
sygn. p.d.: H. Stażewski oraz na odwrocie

KOMPOZYCJA, lata 20-30. XX w.

gwasz na papierze, 17 x 26 cm, sygnowany monogramem "HS" u dołu, na odwrocie nalepka Galerie d`Eendt z Amsterdamu. Zakupiony 17.06.1986 roku na Międzynarodowych Targach Sztuki w Bazylei.
Na rachunku zakupu wystawionym przez Galerie d`Eendt informacja: "Das Bild ist direkt gekauft von Stażewski in Warschau. Es ist von die 20-30er Jahren".

Kompozycja, 1973

olej, płyta;
70,5 x 70,3 cm
sygn. na odwrocie: nr 95 a/1973/ H. Stażewski

Relief nr 6, 1979

technika własna, relief, akryl/płyta pilśniowa, sklejka, 45x45 cm (z ramą)
dat. i sygn. na odwrocie: `nr 6 - 1979 / H. Stażewski`
na odwrocie stemple wywozowe i naklejki galerii Lempertz

Kapiące się

tusz/papier,
26 x 33 cm (w świetle passe-partout), niesygn.

Relief, 1979

24 x 24 cm;

Kompozycja geometryczna, 1961

goffrage, papier naklejony na papier,
24 x 24 cm (całość);
sygn. i dat. l. d.: Stażewski/1961 (ołówkiem);

NR 46, 1977

akryl, płyta pilśniowa
60 x 60 cm
sygnowany na odwr.: nr 46 | 1977 | H. Stażewski
p.g. nalepka: DESA | WORKS OF MODERN ART | Foreign Trade Company z informacją o wystawie w Augsburgu

RELIEF NR 24, 1977

olej, płyta
44 x 44 cm
sygnowany na odwrocie: nr. 24 | 1977 | H. Stażewski
poniżej nalepka Galerii Annely Juda Fine Art z danymi obrazu, na dolnej krawędzi dedykacja

TRYPTYK, 1984

Litografia, papier,
15 x 14 cm

Tryptyk, 1984

serigrafia, papier,
15 x 14 cm (plansza);
sygn. p.d.: H. Stażewski 1984 (ołowkiem); l.d. napis: H.C. 79/150 (ołówkiem)

Portret kobiety z papierosem

olej, tektura, 70 x 58,3 cm;
sygn. l. d.: Stażewski / 1955

Chopin

litografia, papier, 58 x 41 cm (w świetle oprawy)

liczba obiektów: 616