1 zł
2 600 000 zł

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, bristol,
56,5 x 39 cm (odcisk płyty); sygn. p.d.: Kisling (na płycie),
z lewej: New York 1942 (na płycie);
p.d.: sucha pieczęć: Atelier / Kisling oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, z lewej nr odbitki: 88 / 150

cena wywoławcza: Wykup abonament

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia, 51 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Kisling (na płycie);
dat. p. d.: 1952 (na płycie); u dołu z prawej: owalna, sucha pieczęć ATELIER/
KISLING i podpis Jean Kisling (syna artysty); l. d. XXXVIII / L (ołówkiem);

KISLING Mojżesz (1891-1953)

W PORCIE, 1925

olej, deska,
55 x 45.5 cm
sygnowany l.d. czarną farbą: Kisling
Do obrazu dołączona jest jego fotografia, na której syn autora - Jean Kisling - odręcznie datował pracę i potwierdził autorstwo ojca - Mojżesza Kislinga.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty w wazonie

litografia barwna, bristol,
p.d.: sucha pieczęć: Atelier / Kisling oraz podpis
syna artysty Jeana Kislinga, z lewej nr odbitki: 88 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret kobiety

technika mieszana; wym.: 425 x 345 mm; sygn. oł. p.d.: M. Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona

litografia barwna, papier,
arkusz: 75,5 x 55 cm, odcisk płyty: 54 x 46,5 cm;
p.d.: sucha pieczęć "Atelier Kisling" oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 20 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Wawel, ok. 1929

litografia, wym. 120 x 90 mm, n/s. Grafika z A. Therive, Blason de la Pologne, Paris 1929.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

KIKI Z MONPARNASSE`U, 1943

ołówek, papier,
24.5 x 17.4 cm
sygnowany p.d.: Kisling; powyżej data: 19.II - 943 po prawej stronie napis: Qui suis je|Ou vais je|Porqui ?|L`enfant| Ne demande pas.|Kiki|Rast (..)

KISLING Mojżesz (1891-1953)

MAŁY PÓŁAKT, 1935

olej, płótno,
30.5 x 24.5 cm
sygnowany l.d.: Kisling
Na odwrocie kilka nalepek, m.in. wystawy w paryskiej Galerie Guy Stein (2, Rue La Boëtie) z 1937 roku.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia offsetowa, 76 x 55 cm, autentyczność potwierdona przez syna artysty Jean Kisling.
Dar Galerii Attis

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Akt kobiety

litografia barwna;
58 x 46,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling
oraz pod spodem sygnatura powtórzona wraz z pieczęcią; bez oprawy

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Odaliska

litografia barwna, papier,
57 x 42 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Kisling (na płycie - słaboczytelnie);
l.d. nr. odbitki: 15/ 100;
p.d. napis: Kisling; druk l.g.: Copyright 1952 editions C. Guillard, 9 rue Rougemont, Paris 9

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Chłopiec

litografia offsetowa,
arkusz 76 x 55,5 cm, odcisk płyty 59,5 x 44,5 cm;
sygn. l. d.: Kisling / Sanary / 1948 (na płycie); p. d.: sucha pieczęć Atelier Kisling oraz podpis syna artysty Jeana Kislinga; nr odbitki 43/150.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Kwiaty

litografia barwna, 62,2 x 48,4 (w świetle passe- partout)
sygn. ołówkiem pod ryciną p. d.: Jean Kisling (na owalnej pieczęci: ATELIER KISLING), napis l. d.: 5/150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Ryby w koszu

litografia, papier, 45 x 57 cm,
sygn. l. d.: Kisling (na płycie)
oraz p.d. sucha pieczęć "Atelier
Kisling" i podpis syna artysty Jeana Kislinga, nr odbitki 15 / 150

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Petit buste nu (Mały akt w popiersiu), 1935

Olej, płótno, 30,5 x 24,5
Sygn. l. d.: Kisling; na rewersie nalepka wystawy w paryskiej Galerie Guy Stein (2, rue de la Boetie) z maja-czerwca 1937

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Zamyślona

litografia barwna, papier,
arkusz: 75,5 x 55 cm,
odcisk płyty: 54 x 46,5 cm;

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

litografia barwna, pap., 64,7 x 49,5 (odcisk)
sygn. w obrębie odbitki p. g.: Kisling; napis ołówkiem pod ryc. l. d.: 25/150; p. d.: Jean Kisling.

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Bukiet kwiatów, 1943

litografia barwna, 56,5 x 39
sygn. w polu ryciny p. d.: Kisling; napis l. d.: New York 1943; pod ryc. ołówkiem l. d.: 80/150; p. d. na owalnej pieczęci: Jean Kisling

KISLING Mojżesz (1891-1953)

Portret dziewczyny

sygnowany na kamieniu l.d.
litografia barwna
58.6x48

liczba obiektów: 475