1 zł
2 600 000 zł

AXENTOWICZ Teodor (1859 - 1938)

PORTRET RUDOWŁOSEJ Z AMORKIEM

pastel na tekturze,
63 x 47,5 cm,
sygnowany l.d. "T. Axentowicz", na plecach odręcznie "No 32"

cena wywoławcza: Wykup abonament

ŚWIĘTO JORDANU (PROCESJA JORDANU), po 1910

ołówek, akwarela na papierze żeberkowym naklejonym na tekturę,
46,7 x 60,4 cm, sygnowany u dołu "T. Axentowicz", na odwrocie pieczątka Magazynu Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie (ul. Basztowa 12).

Lirnik

olej, tektura, 44 x 33,5 cm;
sygn. p.d.: T. Axentowicz;

CUD (RUDOWŁOSA), po 1914

Pastel, kredka, ołówek;
papier naklejony całą powierzchnią na tekturę;
49,6 x 35,2 cm
Sygnowany p.g.: T.axentowicz

ŚWIĘCENIE GROMNIC

Olej, płótno; 48 x 68 cm
Sygnowany czerwonym olejem l. d.: T. Axentowicz
Na odwrocie pieczątka składu przyborów malarskich:
"ISKRA & KARMANSKI"

Na Gromniczną

olej, tektura, 36 x 27,5 cm;
sygn. p.d.: T. Axentowicz

Huculska dziewczyna

pastel, papier, 50 x 36 cm;
sygn. d.: T. Axentowicz
na odwrocie: sygnatura autorska: T. Axentowicz / Kraków 1936

Głowa kobiety

ołówek, papier,
29 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. z lewej: T. Axent
na odwrocie nalepka z Wystawy pośmiertnej T. Axentowicza - TPSP w Krakowie, 1939 r., nr 13 oraz tytuł: Rysunek

Starzec i dziewczyna (Starość i młodość)

pastel, tektura, 48,8 x 68,6 (w świetle ramy)
sygn. u dołu po środku: T. Axentowicz

Portret starca

sygnowany śr.d.
pastel, papier/tektura
50x29

Na gromniczną

olej, płótno, tektura,
wym.: 43,5 x 36,5 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz

ŚWIĘTO JORDANU

Akwarela na papierze
69 x 86,5 cm
Sygnowany p.d. - "T. Axentowicz"

CUD (Rudowłosa), [ok. 1898-1899]

Pastel, kredka, ołówek, proszek grafitowy (?); papier jednostronnie kredowany (Angerera?), naklejony całą powierzchnią na tekturę;
39,3 x 29,4 cm.
Sygnowany ponad dolną krawędzią po prawej poprzez wytarcie pigmentu w warstwie podrysowania do lica papieru: T. axentowicz

Portret dziewczyny

pastel, papier, wym.: 49 x 34 cm
sygn. d.śr.: T Axentowicz

Na gromniczną

olej, płótno, tektura, wym.: 43,5 x 36,5 cm
sygn. l.d.: T. Axentowicz

Rudowłosa (portret Henrietty Fouquier), ok. 1890

pastel, karton,
40.5 x 31 cm
sygnowany p.d.: T. Axentowicz

ŚWIĘCENIE WODY, ok. 1900 r.

Pastel, akwarela, tektura; 69,5 x 49 cm
Sygnowany. p. d. ołówkiem: TAxentowicz

PORTRET MŁODEJ KOBIETY NA SZEZLONGU, [1920-1930]

Pastel, kredka, węgiel, miejscami na akwarelowej podmalówce;
oprawiony w tzw. "szkatułkę";
67,3 x 50 cm.
Sygnowany po lewej u dołu czarną kredką: T. axentowicz
Pastel po konserwacji.

ŚWIĘTO JORDANU (PROCESJAJORDANU), po 1910

46,7 x 60,4 cm,
sygnowany u dołu "T. Axentowicz", na odwrocie pieczątka Magazynu Przyborów Malarskich Róży Aleksandrowicz w Krakowie (ul. Basztowa 12)

NA GROMNICZNĄ

olej na tekturze,
43,8 x 32,7 cm,
sygnowany p.d. "T. Axentowicz", na odwrocie (na tekturze) stemple krakowskiego składu papieru na ul. Basztowej 11 oraz "Malerfarben - u. Maltuchfabrik D. Fr. Schoenfeld & Co., Düsseldorf"

liczba obiektów: 563