1 zł
2 600 000 zł

KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

La chaumiere

olej, deska
44 x 48 cm
sygn. p.d.: Kamocki

cena wywoławcza: Wykup abonament

Paczółtowice

drzewa przed wiejską chatą ok. 1908 r.; ołówek, papier, 15,5 x 19,2 cm (w świetle oprawy), napis u dołu: Paczółtowice (ołówkiem);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 123

Wnętrze kościoła we Frydmanie (Wielkanoc)

olej, płótno, 61 x 49,5 cm, niesygn. Ekspertyza p. Jadwigi Oczko-Kozłowskiej.

Autoportret Stanisława Kamockiego, 1943 r.

akwarela, papier,
19,5 × 16,3 cm (w świetle passe-partout)
niesygnowany
na odwrocie kopia oświadczenia Piotra Pochwalskiego z dnia 24 listopada 1987 roku w Krakowie

3 500 - 4 000 zł

Praca w polu

olej, sklejka; 69 x 77 cm;
sygn. l. d.: SKamocki
Na odwrocie nalepka z tytułem, 75 oraz numery: 49, 50 (podwójne), 52

Kapliczka

olej, tektura; 62 x 49 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie nalepka z podpisem artysty oraz numer 8.

Cyrk Oskardo w Zakopanem, ok. 1920

olej, sklejka; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: St Kamocki

Biecz

Olej, tektura, 45 x 49 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki; na odwrocie naklejka Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie wystawa zbiorowa 1909

Umundurowanie oficera armii napoleońskiej, ok. 1894

Ołówek, piórko, tusz, akwarela, papier; wym.: 24,5 x 12,5 cm

Projekt kaplicy wojskowej w Dęblinie I

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.: 16 x 20 cm

Galary, XI 1930

Olej, tektura; 30 x 40cm; (w świetle oprawy)
Napis autorski na odwrocie: S.KAMOCKI/"GALARY"/1930/LISTOPAD

Studium morwy, ok. 190

Olej, płótno, wym.: 32,5 x 23,5 cm

Studia astrów i ćmy, 31 VIII 1897

Olej, papier jasnoszary, wym.: 30 x 22 cm;
Napis autorski z prawej: 31/ Sierpień 97

Pastwisko-pod jesień

Olej, tektura, wym.: 47 x 67,5 cm (w świetle oprawy)
Sygn. l. d.: St Kamocki

Młody mężczyzna czytający książkę, I 1925

Ołówek, papier; wym.: 20 x 15,5 cm (w świetle oprawy)

Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 15 IV 1917

Ołówek, papier; wym.: 15,5 x 20 cm
Napis autorski u dołu: Mieszkanie pułkownika w Dęblinie 1917

Wóz drabiniasty

olej/sklejka, 50,5 x 70,5 cm
sygnowany p.d.: `Kamocki`

Estymacja 12 000 - 18 000 zł

Drzewa pod starym murem oraz szkic postaci zakonnika

kredki, papier; 25,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy);

Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 10

Konwalie, 1900 r.

akwarela, piórko, tusz/papier, 25 x 29 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p.d.: `dnia 10 lutego | 1900 roku | K.St.`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Autoportret ze szkicownikiem

ołówek/papier, 32,5 x 20 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 000 - 3 000

liczba obiektów: 963