1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Akt Hydra, 1973

olej, płótno; 120 x 100 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI/ 1973

Estymacja: 150000-170000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z jeziorem, 1987

olej, płótno; 53 x 80 cm
sygn.na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1987

Estymacja: 90000-120000 zł

Akt, 1959

olej, płótno; 82 x 50 cm
sygn. na odwrociu: JERZY NOWOSIELSKI 1959

Obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 120000-150000 zł

Czarna pływaczka, 1995

serigrafia barwna, papier;
58,5 x 45,2 cm;
sygn. l. g. wzdłuż krawędzi: 30 - 35 JERZY NOWOSIELSKI 95

Abstrakcja, 1952 r.

olej/płótno, 62 x 57 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JERZY NOWOSIELSKI 1952`

Na odwrociu obraz Zofii Gutkowskiej "Akt siedzący" - obraz dwustronny

OPINIE:
w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 90 000 - 150 000 zł

Akt siedzący, 1958 r.

olej/płótno, 65,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu l.d.: `JERZY NOWOSIELSKI`, p.d.: `1958`

- Galeria Starmach, Kraków
- Prywatna kolekcja

OPINIE:
z załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich

Estymacja: 75 000 - 90 000

Kompozycja czerwona, 1958 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski Halinie z przyjaźnią Jurek 1958`

- Prywatna kolekcja

OPINIE:

Estymacja: 80 000 - 95 000 zł

Kompozycja, 1962 r.

olej, deska, 18,5 × 57,5 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1962

Estymacja: 68 000 - 78 000 zł

Pejzaż miejski (l.40.XX w.)

niesygnowany (atest Fundacji Nowosielskich)
olej, tektura, 23.7x32 cm

Akt, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 80 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, l.d.: `e/a`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Murzynka na plaży, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Akt w ciemni, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r.`, l.d.: `58/60`

Estymacja: 7 000 - 9 000 zł

tusz/papier, 29,5 x 20,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `J.N.`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Akt

ołówek/papier, 43,4 x 22,4 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `J.N.`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Za kulisami, 1977

olej, płótno, 73 x 60 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1977

Plaża, 1988 r.

olej/płótno, 50 x 72 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1988 | Jerzy Nowosielski`
na odwrociu dedykacja: `KS. ROMUALDOWI | ZAWICHST | 15 VI. 93.`

Estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Przechodzeń, ok. 1950

ołówek, papier;
28,5 x 20 cm (w świetle oprawy)

Wnętrze

akwarela, papier, 20 x 20 cm,
sygn. p.d.: J. Nowosielski, na odwrocie szkice, piórko, tusz

długopis, papier;
12 x 8 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: JN.

liczba obiektów: 1183