1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

Relief, 1975

akryl, płyta pilśniowa,
50 x 50 cm
sygn. na odwr. śr.: 1975 | H. Stażewski
Do oprawy przytwierdzona fotografia z potwierdzeniem autorstwa przez Janinę Ładnowską z 7 VII 1989.

cena wywoławcza: Wykup abonament

RELIEF METALOWY - MULTIPLE

Lata 60-te XX w.
Aluminium, płyta, akryl 38 x 25 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka z wystawy indywidualnej w Galerii Foksal z pieczątką galerii.
Wystawiany - Henryk Stażewski. Wystawa indywidualna, Galeria Foksal, Warszawa 1967 r.
Konsultacja - Janina Ładnowska

KOMPOZYCJA, 1978 r.

Akryl na płycie 24 x 24 cm
Sygnowany na odwrocie - "1978 / H. Stażewski"

DWA SZKICE DO PORTRETU MĘSKIEGO, 1945

ołówek, 14,8 x 11,7 cm,
sygnowany u dołu po lewej "1945 / H. Stażewski"

z okupacyjnego szkicownika artysty

Kompozycja abstrakcyjna 1976

akryl, płyta aluminiowa, sklejka, 22 x 22 cm;
sygn. na odwrocie: 1976 / H. Stażewski

Relief 1977

akryl, płyta, 21,5 x 21,5 cm,
sygn. na odwrociu: 1977 H.Stażewski

RELIEF, 1982

Akryl na płycie 50 x 50 cm
Sygnowany na odwrocie - "1982 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA

Gwasz, tusz na papierze 33 x 25 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "H. S."

PEJZAŻ Z ŁÓDKĄ I RYBAKIEM, 1942

ołówek na kartonie naklejonym na tekturę,
9,5 x 12 cm,
sygnowany pod rysunkiem po prawej"H. Stażewski/1942"

Relief miedziany, pocz. lat 60-tych.

Technika mieszana,
wymiary: 19,8 x 18,5 cm,
sygn. na odwrocie: H.Stażewski

Relief

technika mieszana,
wymiary: 43 x 25,5 cm,
sygn.: H. Stażewski

Portret kobiety z papierosem, 1955

Gwasz na papierze,
wymiary: 71,5 x 59,5 cm,
sygn. l.d.: Stażewski 1955
Na odwrocie (l.d.) pieczątka MOZ, 1956

KOMPOZYCJA, 1976 r.

Akryl na płycie 23 x 22 cm
Sygnowany na odwrocie - "1976 / H. Stażewski"

RELIEF, 1970 r.

Akryl na płycie 39 x 39 cm
Sygnowany na odwrocie - "1970 / H. Stażewski"

Portret mężczyzny 1962

olej, ołówek, długopis, płyta pilśniowa, 24 x 21,5 cm (wraz z oprawą);
dat. i sygn. na odwrocie: 1962/ H. Stażewski

Kompozycja geometryczna 1981

olej, płyta pilśniowa, deska, 45 x 45 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: 1981/H.Stażewski, na odwrocie nalepka wystawowa Anelly Juda Gallery z 1982

KOMPOZYCJA NR 16

1977 r.
Akryl, aluminium, sklejka, płyta 34 x 33,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Nr 16 / 1977 / H. Stażewski"

KOMPOZYCJA Z ŁYŻKAMI

Akryl, drewno, płyta 53 x 43 x 4,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "H. Stażewski"

RELIEF METALOWY - MULTIPLE

Lata 60-te XX w.
Aluminium, sklejka, akryl 38 x 25 cm

Relief miedziany pocz. lat 60-tych.

Technika mieszana,
wymiary: 19,8 x 20 cm,
sygn. na odwrocie.

liczba obiektów: 616