POCHWALSKI Kazimierz Teofil (1855 Kraków - 1940 Kraków)
Portret męski niesygnowany [ze zbiorów rodziny artysty]
olej, płótno
57.5x44 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno, 62 x 43 cm,
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski 1951
olej/płótno dublowane, 55,5 x 45,5 cm
sygnowany p.d.: `K. Pochwalski`
Estymacja 5 000 - 7 000 zł
olej, tektura, 31,5 × 24 cm
sygn. l. d.: Pochwalski Zoppot
Estymacja: 15 000 - 17 000 zł
olej, płótno, 63 x 45 cm,
sygn. l.d.: Kasper Pochwalski 1932
olej, płótno naklejone na tekturę,
47 × 60 cm
sygn. p. d.: K.Pochwalski 1884
na odwrocie nalepka z wystawy TPSP w 1956 roku
Estymacja: 22 000 - 25 000 zł
akwarela, papier;
45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kaź. Pochwalski
akwarela, papier; 45 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Ka¼. Pochwalski
sygn. dat.
ołówek, papier
16.5x25 (33 karty)
Portret hrabiego Tarnowskiego, 1898 r.
olej/płótno, 117,5 x 94 cm
sygnowany i datowany p. d.: `K. Pochwalski | 1898`
ODWROCIE: naklejka z galerii w Nowym Jorku
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Akwarela, tusz, piórko, papier, 18,5 x 17,5 (w świetle p-p)
Na odwrociu nalepka TPSP w Krakowie z 1950 r z opisem pracy
PORTRET BRATANKA, KASPRA POCHWALSKIEGO, ok. 1910
ołówek, kredka, papier,
48 x 42 cm
Sygnowany p. d.: K. Pochwalski
olej na płótnie naklejonym na tekturę,
45 x 34,2 cm,
sygnowany l.g. "Kaz. Pochwalski"
Portret Księdza Smugowskiego, 1880
olej, deska, 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
opis na odwrocie deski: Ksiądz Smugowski/ ... 1880 , napis czerwona kredką: Ks. Smugowski oraz stempel z kolekcji malarstwa Andrzeja Cerlińskiego
DZIEWCZYNA Z POLNYMI KWIATAMI, 1928 R.
olej/deska,
34 x 41 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Kaz. Pochwalski | 1928`
PORTRET DZIEWCZYNKI W ODŚWIĘTNYM STROJU
olej/tektura,
60 x 47 cm
sygnowany p. d.: `K. Pochwalski`
Portret kobiety w kapeluszu, 1935
olej, tektura;
40 x 31 cm w świetle ramy
sygn. u dołu Kaz.Pochwalski 1935
Portret prof. Mieczysława Łazarskiego
Olej na płótnie, 100 x 76 cm,
sygn. l.g.: Lwów 1907 Kazimierz Pochwalski
olej, deska,
28.7 x 19
p.d.: K. Pochwalski | 82 München
Na odwrocie napisy ołówkiem, a na ramie trzykrotnie powtórzony numer: 3893 (tuszem i na nalepce).
Na odwrocie naklejony wycinek z "Tygodnika Ilustrowanego" (1882).
Portret Władysława Beliny-Prażmowskiego
prezydenta miasta Krakowa
olej, płótno
90 x 110 cm;
sygn. l. d.: Kazim: Pochwalski / 1930 r.