1 zł
2 600 000 zł

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Widok na Katedrę Wawelską, 1949

ołówek, papier kremowy; 15,2 x 11,3 cm;
opisany i sygnowany przez artystę u dołu z lewej: 5/8 1949 / JP.

cena wywoławcza: Wykup abonament

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Rynek Krakowski z widokiem na kościoły Świętego Wojciecha i Mariacki, [1952]

ołówek, papier kremowy; 11,3 x 15,2 cm;
datowany przez artystę u dołu z lewej: 9/7 52.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Ruiny Gdańska z wieżą Ratusza i bazyliki Mariackiej, [1952]

sygnowany i opisany przez artystę u dołu z lewej: JP... / Gdańsk / 18/4 952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Zaułek olsztyński z wieżą Zamku Kapituły Warmińskiej, [1950]

opisany przez artystę u dołu z lewej: Olsztyn / 25/7 1950.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Motyw krakowski, 1950

datowany przez artystę u dołu z lewej: 30/6 1950.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Plac Mariacki w Krakowie, [1952]

opisany przez artystę u dołu z lewej: 11/3 1952.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Wnętrze kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kłodzku, [1949]

opisany przez artystę u dołu z prawej: Kłodzko / 28/8 1949.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

KOŚCIÓŁ W ŁUKOWICY, 1934

akwaforta z akwatintą,
22,5 x 26,5 cm,
sygnowana na płycie p.d. "J. PIENIĄŻEK", l.d. "ŁUKOWICA 1934".
Łukowica na Podhalu, k. Nowego Sącza.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Czorsztyn, 1927

Akwaforta; wym.: 130 x 180 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Pie-niążek, l.d.: Czorsztyn; sygn. na płycie p.d.: Józef Pieniążek / Czorsztyn. Lit.: I. Rylska, Katalog zbiorów grafiki, Wrocław 1983, poz. 431.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Katedra na Wawelu, l. 20. XX w.

Akwaforta, papier; wym.: 205 x 143 mm; sygn. oł. p.d.: J. Pieniążek, płyta p.d.: J. PIENIĄŻEK, l.d.: Kraków.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Wilno. Kościół św. Kazimierza, 1923

Akwaforta; wym.: 183 x 104 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pieniążek, l.d.: Wilno 1923.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Krzemieniec

akwaforta/papier , 12 x 15 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Pieniążek' oraz opisany l.d.: 'Krzemieniec'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Kościół Mariacki, 1934 r.

akwaforta/papier, 35,5 x 27 cm (zadruk), 47 x 33,5 cm (arkusz)
sygnowany na płycie p.d.: 'J. PIENIĄŻEK | KRAKÓW 3.XI.1934' oraz sygnowany i opisany ołówkiem l.d.: 'Kraków 1934. | Kościół Mariacki | widok po zburzeniu "Wikarówki"' oraz dedykowany i sygnowany p.d.: 'Józef Pieniążek'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Zakopane, 1928 r.

akwaforta, papier, 12,5 x 8,5 cm, sygn. i dat. na płycie l.d.: Zakopane 1928 | Stary Kościół i p.d.: J. Pieniążek, sygn. na passe-partout

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W NOWYM TARGU, 1927

Akwaforta, akwatinta, papier; 105 x 150 mm
Sygnowany z płyty NOWY TARG 1927 J. PIENIĄŻEK

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Podhale w obrazach, 1937 oraz Lwów 1937

40 plansz światłodruków barwnych (z bibułkami ochronnymi); 42 x 33 cm, teka (projektu autora) współczesna wg oryginału z epoki, półskórek i płótno, tłoczona i złocona tytulatura i sygnatura autora na licu.

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Łódź na brzegu Bałtyku

olej/płótno naklejone na sklejkę, 27 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'St. Pieniążek'

PIENIĄŻEK Józef (1888 - 1953)

Krzemieniec

akwaforta, papier; 18 x 12,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie: J. PIENIĄŻEK
oraz napis: KRZEMIENIEC 1927

liczba obiektów: 230